MEZOTERAPİ İÇİN KIRIŞIKLIKLARI BEKLEMEYİN

Mezoterapi kırışıkları hafifletiyor,cildimize parlak ve canlı bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca cildimizi güneşin zararlı etkilerine karşı da koruyor. ;kırışık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezoterapi yaptırmak  daha olumlu sonuçlar veriyor..

Cilt yaşlanması, doğal ve genetik olarak programlanmış yaşlanma sürecinde iç ve dış faktörlerin etkilerine bağlı olarak gelişir.

Bu süreçte rol oynayanlar;
  • Beslenme ya da hormonal durum
  • Sigara
  • UV ışınlarına maruz kalma
  • Mekanik stres vb.
Bu etkiler ile; bağ dokusu  yapısı bozulur, ciltte elastisite ve tonus kaybı ile sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Mezolift, kelime olarak cilt germe anlamına gelmektedir. Mezolift ile kırışıklık tedavisi iki başlık altında incelenebilir; birincisi yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) uygulamalar, diğeri ise yaşlanma süreci içinde meydana gelmiş olan kırışıkların  giderilmesidir.

Geç Kalmayın

Mezolift ( yüz mezoterapisi, mezolifting)  yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Tüm yüze, boyun,el ve ayak sırtı ve dekolte bölgesine uygulanan mezoterapi ile cildin alt katmanlarının sıkılaştığını, bağ dokularının güçlendiğini, kolajen ile elastin liflerinin sentezinin arttığını ve cildin nem oranının yükseldiğini biliyoruz. Bunun sonucunda kırışıklar hafifliyor, cilt parlak ve canlı bir görünüme kavuşuyor. Mezoterapinin en önemli yararlarından biri de, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruması. Bu etkisinden dolayı mezoterapiyi güneşe çıkmadan bahar aylarında yaptırmanızı öneririm. Ayrıca ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift uygulaması, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Cilt Gerginleşir

Seans sıklığı ve süresi ise yaşınıza ve mezoterapinin uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösteriyor.Mezolift ( yüz mezoterapisi, mezolifting)  başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası  3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Mezolift sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder. Mezoliftin cildi yenileyen, radyofrekans  ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu işlemlerinden önce veya sonra mezolift yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlar.

Mezoterapi sonrası ilk beklenen etki "pırıltılı, canlı bir yüz" etkisidir. İkinci etki "mezo-lifting, yani orta tabaka-kaldırma" etkisidir. Her enjeksiyon alanında cildin gerginleştiği hissedilir. Üçüncü etki, kırışıklıkların "dolma" etkisidir. İlk seanslarda bu etki geçici olur. Bu susuzluktan kaynaklanır. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi kalıcı olur.


Content

Content