KANSERDE DOĞRU TANI VE TEDAVİ ŞANS DEĞİL

Kanserli hücreler, normal hücrelerden farklı olarak hızlı ve kontrolsüz çoğalırlar. Bu nedenle enerji ihtiyaçları da normalden fazladır; şeker ve bazı özel yapı taşlarını normalden fazla kullanırlar. Bu maddeler radyoaktif olarak işaretlenip görüntülemede kullanıldığında, kanserli hücrelerin yeri saptanabilmektedir. PET/CT cihazı temel olarak bu mantıktan hareket ederek çalışır. 


Daha kısa sürede ve çok daha küçük lezyonlarda yüksek doğrulukla 


Medicana International Ankara Hastanesi Nükleer Tıp Bölümü'nde kullanılmakta olan PET CT Discovery IQ, hastalara ve hekimlere son teknoloji çerçevesinde avantajlar sunuyor. Cihaz;

 

* Daha kısa çekim süresi ile hastalara daha fazla konfor sağlar.

* Çok daha detaylı görüntüleme imkanıyla yarım milimetrenin altındaki lezyonlarda bile doğru tanı ve evreleme imkanı sunar.

 

Kanser teşhisinden sonra kanserin vücuda ne kadar yayıldığını belirlemede (kanserin evrelenmesi) kullanılan teknoloji olan PET/CT, tedavi  sürecinde kemoterapi ya da radyoterapiye kanserin yanıt verip vermediğini belirlemede; tedavi tamamlandıktan sonra ise bölgesel nüks ya da uzak yayılımların saptanmasında etkin şekilde kullanılır. Cihaz, akciğer nodüllerinde tanı amaçlı kullanılır.

 

Tetkik, SGK kapsamında olup fark alınmamaktadır.


Daha fazla bilgi için; 0312 - 292 92 92Content

Content