YAĞ DOLGUSU İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Günümüzde liposuction yöntemi ile bölgesel incelme en sık yapılan ve memnuniyet oranı en yüksek estetik operasyonlarımızdandır. Yıllardır hastalarımızın istemedikleri fazlalıkları bu riski düşük operasyonla alıyor, arzulanan bölgelerde arzulanan inceliğe ulaşmalarını sağlıyorduk.

Tıpta ve özellikle estetik cerrahide gelişmeler hiç durmuyor. Yeni gelişen teknikler sayesinde artık yağ dokusu sadece alınıp atılan bir doku olmaktan çıkmış, arzulanan bölgelere de hacim kazandırmak için mükemmel bir dolgu maddesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Liposuction sonrasında elde ettiğimiz hücreleri süzme, santrifüj gibi işlemlerden geçirdikten sonra artık hastalarımıza mutluluk vermeye hazır bir dolgumuz bulunmaktadır. 

Bu dolgu vücudun kendi hücresi olduğu ve hiçbir yabancı madde içermediği için allerjik reaksiyon, doku reddi, immunolojik yanıt gibi diğer dolgu ve yabancı maddelerden dolayı olabilecek komplikasyonlar yağ dolgusunda söz konusu değildir ve hastalarımızda güvenle kullanabiliriz.

Peki Yağ Dolgusu Kimlere Uygundur?

Tabii ki her estetik işlem gibi burada da öncelikle plastik cerrah ile hastanın detaylı görüşmesi gerekmektedir. Biz vücuda dolgu işlemini en sık iki amaç için uygularız. Birinci amacımız yaşla birlikte bazı bölgelerde kaybolan hacmin geri kazandırılması iken, ikincisi ise daha fazla hacim istenen bölgelere bu hacmin kazandırılmasıdır. Şimdi bu kavramları biraz açalım.

Yüzümüzde cilt altında yüzeyel ve derin tabakalar halinde yağ yastıkçıkları vardır. Yaşlanmanın etkisi ile yüzdeki yağ yastıkçıkları hacim kaybeder. Bu etkiyi hızlı zayıfladığımız zaman da yüzümüzde görebiliriz. İşte yağ dolgusu bu hacmi geri kazandırarak hastalarımıza gençliğindeki gibi dolgun ve diri bir görünüm kazandırabilir. Alın, göz çevresi, elmacıklar, yanaklar, dudaklar, çene, burun kenarından ağız kenarına ve çeneye inen derin kırışıklıklar yağ dolgusu ile gençleştirilebilir.

Yağ Dolgusunu Sadece Yaşlanmanın Etkilerini Ortadan Kaldırmak İçin mi Yapıyoruz?

Tabii ki hayır. Uygun hastalarda meme büyütmede, popo büyütme ve dikleştirmede ya da vücudumuzun herhangi bir yerinde herhangi bir sebepten oluşmuş hacim kayıplarında da yağ dolgusunu yüz güldürücü sonuçlar elde etmek üzere güvenle kullanmaktayız.

Bunun yanında yapılan çalışmalarda yağ dokusunun muazzam miktarda, hatta kemik iliğinden bile daha fazla, kök hücre içerdiği tespit edilmiştir. Bu kök hücreler bizim yağ dolgumuzda da bulunacağı için dolgunun uygulandığı bölgeye canlılık, parlaklık ve gençlik aşılayacaktır. Yağ dolgusu yaptığımız hasarlı ciltlerin zamanla nasıl sağlıklı hale geldiği, nasıl ışıldadığı hastalarımız tarafından bize mutlulukla bildirilmektedir.

Peki Tüm Bu İşlemlerde Süreç Nasıl İlerlemektedir?

Her tıbbi işlem gibi yağ dolgusu da temelde bir ameliyattır ve steril ameliyathane koşullarında, yetkin Estetik ve Plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu işlem genellikle lokal anestezi altında, hastane yatışı gerekmeden yapılır. Dolgu yapılan bölgede birkaç gün süreyle ödem olabilir, fakat hastalarımız işlem sonrasında günlük yaşantıyı kısıtlayacak bir süreç yaşamayacaklardır.


Content

Content