Medicana Çamlıca Hastanesi

Hastanemiz 1999 yılında kurulmuştur. Toplam 17.000 metrekare kapalı alana ve akıllı bina teknolojisine sahip olan ana bina, hastane olarak inşa edilen nadir binalardan biri olarak hizmet vermektedir.

Kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi, hemodiyaliz, tüp bebek ve üreme sağlığı, uyku laboratuvarı, akciğer kanserleri tanı ve tedavi kliniği, diz cerrahisi kliniği gibi özel branşlarda üst düzey hizmet verilmektedir.

Medicana Çamlıca Hastanesi'nde tüm güncel ihtiyaç ve teknolojileri içeren 2 adet anjiyografi ünitesi, 3 adet kalp ve damar cerrahisi ameliyathanesi, 7 adet genel ameliyathane, toplam 36 yataklı yoğun bakım üniteleri (14 yataklı kalp-damar cerrahisi post-op, 10 yataklı genel, 6 yataklı koroner, 6 yataklı yenidoğan) ve 40 yataklı bir hemodiyaliz merkezi yer almaktadır. Bu altyapı ile yılda 8.000 anjiografi, 1.500 by-pass ameliyatı yapılmakta ve kayıtlı 210 hastaya düzenli hemodiyaliz hizmeti verilmektedir.

2005 yılı Temmuz ayında Medicana Çamlıca Hastanesi Radyoloji Ünitesi tüm cihazlarıyla birlikte tamamen yenilenerek maksimum tıbbi kalite ve konforun sağlanması için yeni MR (Manyetik Rezonans), BT (Bilgisayarlı Tomografi), röntgen, mamografi, 4 boyutlu ultrasonografi yatırımları yapılmıştır.

Her türlü ortopedi ve mikrocerrahi ameliyatları, en ileri imkanlar kullanılarak yapılmakta ve dolayısıyla hastanemiz bu branşın en önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Temmuz 2005'ten itibaren her türlü göz ameliyatının başarıyla uygulandığı Göz Sağlığı Merkezi'ni ve Gastroenteroloji Merkezi'ni faaliyete sokan Medicana Çamlıca Hastanesi'nde, Haziran 2006 dan bu yana da Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı Merkezi hizmet vermektedir.

Hasta odalarında modern hastanecilik ve otelcilik hizmetlerinin gereği olan her türlü altyapı ve konforun bulunduğu hastanemizde toplam 9 branşta (İç Hastalıkları, Çocuk, Kadın-Doğum, Genel Cerrahi, Kardiyoloji, Kalp-Damar Cerrahisi, Anestezi-Yoğun Bakım, Radyoloji ve Diş) 24 saat nöbetçi hekim görev yapmakta; böylece Medicana kalitesinin bu ana branşlarda kesintisiz olması sağlanmaktadır. Tüm Medicana Hastanelerinde olduğu gibi bu hastanemizde de bütün hasta kayıtları ve diğer tıbbi veriler gelişmiş bilgisayar sistemleri ve yazılımlarla takip edilmektedir.

“Kaliteli sağlık hizmeti sunma” misyonu ile yola çıkan Medicana Çamlıca Hastanesi, eğitim ve araştırma olanaklarıyla hizmet kalitesini her geçen gün artırmaktadır. Medicana Çamlıca hastanesi Uluslarası akreditasyon kuruluşu JCI ( Joint Commission İnternational) tarafından 2007 yılında akredite edilmiş bir sağlık kuruluşudur. Sonraki denetimlerinde de başarıyla akredite sağlık kuruluşu kalite ve sürekliliğini devam ettirmektedir.Content

Content