Medicana'dan Çocuklara 23 Nisan Kutlaması


Medicana Konya Hastanesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hastaneleri bünyesinde tedavi gören çocuk hastaları palyaço eşliğinde eğlendirerek, çeşitli hediyeler verdi.

Özel Çocuklar Medicana'da Gönüllerince Eğlendi


Özel Medicana Konya Hastanesi ve Gökçem İletişim Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte rehabilitasyon bünyesinde eğitim alan down sendromlu ve otizm tanılı yaklaşık 30 öğrenci doyasıya eğlendi. Eğitmenler eşliğinde oyunlar oynayıp, resimler boyayan özel eğitimli çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu.

Medicana Konya Hastanesi Personeli, Ampute Futbol Takımı ile Dostluk Maçı Yaptı


Medicana Konya Hastanesi personeli ile ampute futbol takımı dostluk maçında karşılaştı. Kazananı olmayan maçta her iki takım oyuncularına da madalya verildi.

Medicana Konya Hastanesi'nden Huzurevi Ziyareti


Özel Medicana Konya Hastanesi çalışanları Anneler Günü dolayısıyla Dr. İsmail Işık Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Medicana Şehit Ailelerini Ziyaret Etti


11 Mayıs’ta kutlanacak olan Anneler Günü dolayısıyla Medicana Konya Hastanesi şehit annelerini ve eşlerini ziyaret etti.

Kanser Hastaları, "Survivor" larla Buluştu


ODTÜ Koleji öğrencileri de etkinlik kapsamında Kanserle Dans Derneği'nin desteğiyle Ankara'da ilk kez açılan dev şişme kolon kanseri maketine büyük ilgi gösterdi.

Romatoloji Hastaları için Söyleşi Dizisi Başladı


Medicana International Ankara Hastanesi, Romatoloji hastalarına dönük ilk bilgilendirme toplantısını 29 Ocak 2016, Cuma günü gerçekleştirdi. Hastanenin Konferans Salonu'nda yapılan etkinlikte, Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Erdem "Romatoloji Hastalığı ve Beslenme" konulu bir sunum yaptı ve hastaların sorularını yanıtladı. Etkinlik, sunumun ardından düzenlenen kokteyl ile devam etti.

Medicana Ankara'dan "Diyabet Salgınını Durduralım" Semineri


Bulaşıcı bir hastalık olmamasına karşın yaygınlığı nedeniyle hayatımızı bir salgın gibi etkileyen diyabet konusunda düzenlenen seminerde, Medicana uzmanları bilgi verdi.

Kanser Hastaları Yoga İle Rahatlıyor


Medicana Ankara tarafından düzenlenmeye başlanan yoga seanslarının ilkinde, kanser hastaları hem yoganın öğretici ve rahatlatıcı etkisiyle bedenini tanıdı ve zihinlerini boşalttı, hem de birbirleriyle kanser deneyimleri üzerine sohbet etme imkanı buldu.

Medicana Ankara'da Diyabet Günü & Haftası


Medicana International Ankara Hastanesi, "14 Kasım Dünya Diyabet Günü"nde hastalarına kan şekeri ölçümü yaparak bu yaygın hastalık hakkında farkındalık oluşturmayı amaçladı. Diyabet hemşireleri tarafından yapılan ölçümlerin ardından hastalara bilgi verildi ve hastaların konuya ilişkin soruları yanıtlandı.

Medicana Ankara'dan, Toplumun Geleceğine Kadın Sağlığı Yatırımı


Ankara Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen seminerde meme kanseri, depresyon ve sağlıklı beslenme konularında kadın katılımcılar bilgilendirildi.

Medicana Çamlıca Hastanesi’nden Türkök’e Anlamlı Destek


Medicana Çamlıca Hastanesi, kemik iliği arayan hastalara umut olmak için Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliğiyle hayata geçirilen TÜRKÖK (Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi) ile ‘’Senin Bağışın, Başkasının Hayatı’’ projesinde bir araya geldi.

Hayat Kurtarmak için Yarıştayız


Organ Bağış Haftası etkinlikleri kapsamında; Medicana Çamlıca Hastanesi öncülüğünde düzenlenen ‘’Hayat Kurtarmak için Yarıştayız’’ sloganı ile davetli bürokratlar, hastane yöneticileri, doktorlar, üniversite öğrencileri, nakil olan hastalar ve tüm halk, koşu ve yürüyüş organizasyonunda bir araya geldi. 8 Kasım Pazar günü Caddebostan Sahil Yürüyüş alanında bir araya gelen davetliler ve katılımcılar organ bağışı konusunda farkındalık yaratarak organ bağışının önemine dikkat çektiler.

Medicana Çamlıca Hastanesi’nde Amerikan Kültür Koleji Öğrencileri “Organlarını” Tanıtıyor!


Medicana Çamlıca Hastanesi Doktorları Amerikan Kültür Koleji öğrencileri’ne “Organ Nakli nedir “ diye sordu. Amerikan Kültür Koleji öğrencileri gerçekleştirmiş olduklar tiyatro gösterisi ve çizdikleri resimler ile bu soruya doktorları çok etkileyen güzel cevaplar verdiler.

Yaşlılarımızı Seviyoruz, Sağlıklarını Önemsiyoruz...


KASEV Yaşlı Bakım Merkezi’nde yaşamlarını sürdüren 40 yaşlı ve bakım merkezi çalışanları Check-Up’larını yaptırmak üzere Medicana 'nın konuğu oldular.

Diyaliz Hastalarına Geleneksel Medicana Moral Pikniği


Medicana Çamlıca Hastanesi Diyaliz Ünitesi Sağlık Ekibi, geleneksel hale gelen etkinlikle diyaliz hastalarına neşe dolu bir gün geçirtti. Polonezköy’de diyaliz hastalarını motive etmek için düzenlenen pikniğe, 140 diyaliz hastası aileleri ile birlikte katıldı. Organ bağışının teşvik edildiği piknikte, diyaliz hastaları moral ve motivasyon depoladı.

"Sağlık, Medicana İle Her Okulda" İkinci Buluşmasını Gerçekleştirdi


Medicana Sağlık Grubu tarafından hayata geçirilen “Sağlık, Medicana İle Her Okulda” projesi Medicana International İstanbul Hastanesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü işbirliğinde ikinci eğitimini gerçekleştirdi.

Organ Bağışına Dikkat Çekmek İçin Sahaya Çıktılar


Medicana International İstanbul Hastanesi ve Alkent 2000 sitesi işbirliği ile Organ Bağış Haftası etkinlikleri kapsamında doktorlar, üst düzey yöneticiler, tüm nakil olan ve nakil bekleyen hastalar futbol karşılaşmasında biraraya geldi. Medicana International İstanbul Hastanesi Organ Nakil Bölüm Başkanı Genel Cerrah Prof. Dr. Muzaffer Sarıyar önderliğinde doktorlardan oluşan futbol takımı ve Milletvekili Saffet Sancaklı, Alkent 2000 sitesi üst düzey yöneticileri arasında heyecanlı bir karşılaşma gerçekleşti.

Anne Sütünü Önemsiyoruz, Destekliyoruz


Yarınlarımızın daha sağlıklı olması, tüm bebeklerimize anne sütüyle beslenme hakkının tanınması, hiçbir bebeğimizin bu haktan mahrum edilmemesi, konunun önemi ve gündem oluşturması amacıyla, tüm dünyada 1-7 Ekim haftası "Emzirme Haftası" olarak kutlanmaktadır. Emzirme, bebeklerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en uygun beslenme yöntemidir.

"Sağlık, Medicana İle Her Okulda" 4. Buluşmasını Gerçekleştirdi


Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen “Sağlık, Medicana İle Her Okulda” 4. kez öğretmen, öğrenci ve veli ile buluştu. Medicana International Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Asiye Nuhoğlu ve Pedagog Reyhan Ateş Yücel’in sunumu katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Yine aynı hafta Beslenme ve Diyet Uzmanı Mehmet Mahmut Ünal, Eğitim Hemşiresi İpek Canpolat’ın sunumuyla gerçekleşen seminer öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Medicana Bahçelievler Hastanesi Huzur Evinde Anneler Gününü Kutladı


Medicana Bahçelievler Hastanesi Anneler Günü’nü İstanbul Huzurevi sakinleri ile kutladı. Medicana Bahçelievler Hastanesi yönetim ve doktorlarını, Anneler Günü'nden önce karşısında gören huzurevi sakinlerinin sevinci görülmeye değerdi. Huzurevi sakinleri ilk kez anne oldukları zamanları anlatıp, birbirleriyle duygularını paylaştı. Anne olmanın bir kadın için şans ve ayrıcalık olduğunu belirttiler.

Flyinn Avm İş Birliğiyle Medicana Bahçelievler Hastanesi Sağlık Söyleşileri Başladı


21 Şubat 14 Mart tarihleri arasında her Cumartesi günü sürecek olan Medicana Bahçelievler Hastanesi Sağlık Seminerleri Florya Flyinn Alışveriş Merkezinde başladı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Gülen Ecem Kalkan’ın “Çocuklarda Zeka Gelişimini Etkileyen Besinler” konusuna yönelik seminer, katılımcıların sorularıyla yoğun ilgi gördü.

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Etkinlikleri…


Özel Medicana Bahçelievler Hastanesi ve Bahçelievler Belediyesi, Organ Bağış Haftası etkinlikleri kapsamında nakil olan ve nakil bekleyen hastaları Türk Sanat Müziği konserinde bir araya getirdi.

Medicana Kadın Sağlığı Günleri


Medicana Samsun Hastanesi ve Çarşamba Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle Kadın Sağlığı Günleri semineri düzenlendi.Kadın Sağlığı Günleri etkinliği çerçevesinde gerçekleştirilen uygulamada Medicana Samsun Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cazip Üstün, menopoz ve kemik erimesi (Osterepoz) hakkında Çarşambalı kadınlara bilgi verdi.

Medıcana’dan Diyabet Hastalarına Eğitim


Medicana Samsun Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıları Uzmanı Dr. Erdal Kan; Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Demet Sayar; Diyabet Hemşiresi Ülkü Demircan diyabet hastalarına faydalı bilgiler aktardı.

Medicana’dan Ağız ve Diş Sağlığı Semineri


Canik İlçe Sağlık Müdürlüğü ,Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ateşböceği ekibi ve Medicana Hastanesi işbirliği ile Canik Yavuz Selim İlköğretim Okulu 4. Sınıflarında 150 öğrencinin katılımıyla Ağız ve Diş Sağlığının Önemi konulu bir seminer düzenlendi.

Medicana Samsun Meme Kanseri Semineri


Meme kanserinin risk faktörleri,meme kanserinin teşhisi,erken dönemde tespit edilmesinin önemi,belirtileri ve tedavi si konusunda bilgi veren Doç Dr. Cengiz Kayahan;’’ Tüm kanserlerde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhisin çok önemli olduğunu vurguladı.

Yaşlılara Saygı Haftasında Medicana'dan Ziyaret


18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla, Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Vahap Doğan ,Canik ilçe Sağlık Müdürü Dr. Arif Pilgir tarafından Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine bir ziyaret düzenlendi.

Medicana'dan Kadınlar Günü Etkinlikleri


Medicana Samsun Hastanesi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında hafta başından itibaren bir dizi etkinlik ve farkındalık çalışması gerçekleştirildi.