ONLINEHEKİM


+A A-

OnlineHekim

online doktor muayenesi


SOSYAL İZOLASYON, SAĞLIK HİZMETİ ALMANIZA ENGEL DEĞİL!

Nerede Olduğunuzun önemi yok; dünyanın herhangi bir yerinden tek tuşla Medicana OnlineHekim hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Sınırları kaldıralım dedik ve Medicana OnlineHekim Uygulaması ile Sağlık Hizmetini tek tuşla evinize getirmeyi hedefledik.

Hastaneye gelmenize gerek kalmaksızın dünyanın herhangi bir yerinden Medicana Sağlık Grubu Hekimleri’ne ulaşabilir, sağlık sorunlarınıza ilişkin danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, sağlıklı bir yaşam için evde kalma zorunluluğunu da beraberinde getirdi.

Hastalarımıza güvenli sağlık hizmeti sunabilmek adına Medicana OnlineHekim  uygulamasını hızlı bir şekilde hayata geçirdik. Bu uygulama ile, ihtiyacınız olan sağlık hizmetine artık evinizden çıkmadan ulaşabilirsiniz.

  • Sizin ve aile bireylerinizin sağlık problemleri,
  • Kronik hastalıklarınızın takibi,
  • Desteğe ihtiyaç duyduğunuz her türlü sağlık sorunu için

hastaneye gitmeye gerek kalmadan, istediğiniz branşta hekimimizle bilgisayarınızdan, tablet  ya da akıllı telefonunuz üzerinden görüntülü görüşme imkanı ile sağlık sorunlarınıza ilişkin danışmanlık hizmeti  alabilirsiniz.


Online Hekim Hizmeti Alabileceğiniz Hekim ve Branşlar

;

Sıkça Sorulan Sorular

Online Hekim Görüşmesi için Nasıl Başvuru yapılır?

Online Hekim görüşmesi için detaylı bilgi ve randevu için Medicana Çağrı Merkezi’ni 08504606334 nolu telefondan arayarak talepte bulunmanız yeterli olacaktır..

Medicana OnlineHekim Randevusu Nasıl alabilirim?

Online Hekim görüşmesi için detaylı bilgi ve randevu için Medicana Çağrı Merkezi’ni 08504606334 nolu telefondan arayarak talepte bulunmanız yeterli olacaktır.

  • Çağrı Merkezi yetkilimiz size ilgili bilgilendirmeleri yapar,
  • Branş ve Hekim seçiminiz sonrası ödeme için sanal pos’a yönlendirilirsiniz
  • Akabinde belirleyeceğiniz tarih ve saat için size Online Görüşme Link’I içeren bir bilgilendirme mesajı tercihiniz doğrultusunda “e-posta” ya da SMS olarak iletilir.
  • Görüşme saatinizde Medicana Çağrı Merkezi Yetklisi tarafından aranarak hekiminiz ile görüntülü görüşmeniz başlatılır. Çağrı Merkezi yetkilisi görüşmeniz başladığı anda görüşme ortamından ayrılır. Hekiminiz ile yapacağınız görüşme Hasta-Hekim mahremiyeti gerekçesi ile hiçbir koşulda kayıt altına alınmaz, 3 Kişiler tarafından yapacağınız görüşme izlenmez, dinlenmez ve kayıt altına alınmaz.
Hangi Branş ve Hekimler için Medicana OnlineHekim hizmeti alabilirim?

Web sitemizden ya da Çağrı Merkezimizden Online Hekim görüşmesi yapabileceğiniz hekim ve brans bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Görüşme süresi ne kadar?

OnlineHekim görüşme süresi 20dk olarak planlanmıştır. Bu süre ancak doktorunuzun inisiyatifi ile uzatılabilir.

Psikolog veya psikiyatri görüşmeleri 30dk olarak planlanmıştır.

Randevu/görüşme saatine geç kalır, hazır olmaz ya da katılamazsam ne olur?

Ödenen hizmet bedeli randevu saatinden 2 saat öncesine kadar herhangi bir bedel yansıtılmadan iptal edilebilir, değiştirilebilir. Randevunuzu 2 saat kala iptal etmeniz halinde ödemeniz kredi kartınıza iade edilir. Yapılan iade tutarı kredi kartlarında 4-6 iş günü, debit kartlarda 7-14 iş günü içerisinde

Tetkik sonuçlarımı doktoruma nasıl iletebilirim?

Tetkik sonuçlarınızı [email protected] adresine mail olarak gönderebilir ya da medicana.com.tr/uzmanlarimizasorun linkini tıklayarak bizimle paylaşabilirsiniz.

OnlineHekim Randevusu için ödeme işlemi nasıl yapılmaktadır?

OnlineHekim için ödemenizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemeleriniz için dünya genelinde güvenli bir ödeme platformuna yönlendiriliyor olacaksınız Çağrı Merkezi yetkilimiz tarafından. Güvenliğiniz için, çağrı merkezi yetkilimizle yapacağınız görüşme esnasında kredi kartı bilgileriniz talep edilmeyecektir. Ödeme adımlarınız hiçbir şekilde monitor edilmemektedir.

Medicana OnlineHekim Hizmetinin kontrol görüşme hakkı var mıdır?

Doktorumuz ile gerçekleştireceğiniz görüntülü görüşme hizmeti için Görüntülü Kontrol Görüşmesi hakkınız bulunmamaktadır.

Hastanemizde gerçekleşen muayeneniz sonrası Kontrol Muayene ve/veya Sonuç Görüşmelerinizi görüntülü görüşme hizmeti olarak alabiliyor musunuz?

Hastanelerimizde yapılan fiziksel muayeneniz sonrasında;

  • Kontrol muayenesi (fiziksel muayenenizi takiben 10 gün içinde) ya da
  • Tetkik sonuçlarınıza ait değerlendirme görüşmesini

OnlineHekim üzerinden randevu alarak ücretsiz gerçekleştirebilirisiniz.

OnlineHekim görüşmesinde hekim reçete yazabilir mi?

OnlineHekim görüşmenizde yasal mevzuat gereği Hekiminiz reçete düzenleyemez.

Medicana OnlineHekim hizmetinde özel sağlık sigortası veya diğer kurum anlaşmaları geçerli mi?

Özel sağlık sigortaları, banka sandıkları ve diğer kurum anlaşmaları tarafından OnlineHekim görüşme hizmeti karşılanmamaktadır.

Görüntülü Görüşme için ne tip bir Teknolojik Altyapıya ihtiyacım var?

Görüntülü görüşmenizi kameralı ve ses alış verişi yapabileceğiniz bilgisayar, laptop, tablet ya da akıllı telefonlarınız üzerinden yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızı tercih etmeniz halinde Internet tarayıcınızda; Chrome veya Firefox kullanıyor olmanız yeterli olacaktır.

Ücret iadesi hangi durumlarda yapılabilir?

Ödenen hizmet bedeli randevu saatinden 2 saat öncesine kadar herhangi bir bedel yansıtılmadan iptal edilebilir, değiştirilebilir.

Randevunuzu 2 saat kala iptal etmeniz halinde ödemeniz kredi kartınıza iade edilir. Yapılan iade tutarı kredi kartlarında 4-6 iş günü, debit kartlarda 7-14 iş günü içerisinde kredi kartınıza iade edilir.

Görüşmeler kayıt altına alınacak mı?

OnlineHekim hizmeti, Hekim-Hasta mahremiyeti gerekçesi ile hiçbir koşulda kayıt altına alınmamaktadır.

Hizmet kapsamı dışında kalan durumlar nelerdir?

OnlineHekim hizmeti, tıbbi danışmanlık hizmeti olup, Hastaneye veya Acil Sağlık Birimlerine başvurmanızı gerektiren durumları kapsamamaktadır.

Acil Sağlık Hizmeti gerektiren durumlar; travmalar, ciddi yanıklar, kaza, yaralanma vakaları, ani gelişen hastalıklar, beyin ve omurilik yaralanmaları, bilinç kaybı, göğüs ağrısı, kusma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren acil durumlardır.