Menü Bilgi

Genel Görünüm (Dış Görünüm)
Tüm gelişmiş tıbbi imkânlar, uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihaz parkı ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunan MEDICANA Konya Hastanesi, İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve en kapsamlı özel hastanesidir.
Gözlem yataklarıyla beraber 300 yatak kapasitesine sahip MEDICANA Konya Hastanesi, 35 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu olup yeşil alan, çevre düzenlemesi ve otopark kullanımına sahiptir ve 16 katlıdır.
Konya ve çevresi mevcut hastane standartlarının bir hayli üzerinde gerçekleştirilen proje, bölgenin yoğun bakım yatak kapasitesine de önemli bir katkı sağlayacak.  38 yataklı genel yoğun bakım, 11 yataklı kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım, 9 yataklı koroner yoğun bakım ünitelerinin yanı sıra 44 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile toplamda 102 yatak kapasiteli yoğun bakım üniteleri; teknoloji ve hastane mimarisinin son imkânları kullanılarak tasarlandı.
Danışma
Aydınlık, ferah, konforlu iç mekân tasarım ve mimarisi ile konusunda deneyimli, güler yüzlü çalışanlarla size evinizde hissedeceğiniz bir ortam.
Asansör
Hastane içerisinde yangın, servis ve ameliyathane ünitesine uygun olarak ayrı ayrı düzenlenmiş toplam 6 asansör, yangın sırasında itfaiye müdahalesine imkân verecek 180 dakika süresince yangına dayanıklı yangın asansörü de bulunmaktadır.

Ameliyathane
Son sistemle donatılmış 8 adet ameliyathane bulunmaktadır. Her türlü partikülden arındırılmış laminer flow ve hepa filtreli hijyenik hava akımı sağlanmıştır. Elektrik enerjisinin en temiz ve izole şekilde ameliyathanelere ulaştırılması için izole güç panoları ile elektrik temin edilerek elektrik kesintisine imkan tanımayan transfer izoleli, UPS ve şebeke destekli izole güç kontrol sistemleri kurulmuştur. Ameliyathane kontrol panelleri ile sıcaklık, nem, hepa kirlilik saat, kronometre, dahili telefon, aydınlatma değerleri kontrol ve izleme imlanı sağlanmıştır. Hasta hijyenini ön planda tutarak zemin ve duvarlarda anti bakteriyel anti statik ve antialerjik saf PVC kaplama kullanılmıştır.
Acil Servis

Acil Servis 4’ü çocuk yatağı olmak üzere toplam 18 yatak ile hizmet vermektedir. 7/24 saat acil işlem, inceleme ve görüntülemeler gerçekleştirilmektedir. Acil Tıp Uzmanlarının görev yaptığı Acil Servis hastanenin tüm birimleri tarafından da desteklenmektedir.

Poliklinik

Polikliniklerin zemin, birinci ve ikinci katta birbirlerinden bağımsız olarak yerleşimleri sağlanmıştır. Poliklinik hizmeti almak için gelen hasta ve hasta yakınları ile diğer hastaların giriş, çıkış ve hastane içindeki rotasyonları birbirinden bağımsız şekilde ilerlemektedir. Hasta ve hasta yakınları bu sayede güvenlik, zaman ve enfeksiyon konularında daha avantajlı olmaktadır.

Poliklinik Odası

Tüm branşlarda poliklinik odaları, hasta mahremiyetini gözeten muayene alanı ve hekim-hasta görüşme alanından oluşmaktadır.

Çocuk Polikliniği

Çocuk hastaların hastane ortamından etkilenmemeleri amacıyla, çocukların görsel duyularına hitap edecek şekilde modernize, tıbbi ve dekoratif çalışmalar yapılmıştır

Hasta Odası

Medicana Konya Hastanesi’nde CIP, VIP, standart ve yoğun bakım hasta odaları hasta konforu ön planda tutularak dizayn edildi, tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği tüm sistemlerle donatıldı. Odalar hasta, refakatçi ve tıbbi kadronun olası tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak maksimum konfor için çağın gerekleri ile birleştirildi. Hastaların hastanede kaldıkları süre içerisinde günlük yaşam aktivitelerini kesintisiz sürdürmelerini sağlayacak alt yapı oluşturuldu. Hasta hem kendisine tedavi sağlayan sağlık ekibi ile hem de dış dünya ile çağın gereklerine uygun tüm teknolojiyi kullanarak iletişim kurma imkânına sahip olacaktır.

Suit Oda

Standart oda özelliklerinin dışında, VIP hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Hasta odası ve banyosu dışında refakatçi için hazırlanmış bir oda ve banyo da bulunmaktadır.

VIP Hasta Odası

Standart oda özelliklerinin dışında, VIP hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Hasta odası ve banyosu dışında refakatçi için hazırlanmış bir oda ve banyo bulunmaktadır.

Genel Yoğun Bakım

Yoğun Bakım Ünitelerinde kritik hastalara 7 gün 24 saat yaşamsal destek verilmekte, bir ya da birden fazla sistemde yetersizlik görülen hastaların tedavi edildiği ve yaşamsal fonksiyonların normal değerler içinde kalmasını sağlayan yoğun tedaviler uygulanmaktadır.

Her yatak başında monitörler ile merkezi oksijen, tıbbi hava ve kapalı aspirasyon sistemi yer almaktadır. Yapay solunum desteğine ihtiyacı olan hastalar için mekanik ventilatör ve non invazif mekanik ventilatör cihazları bulunmaktadır. Cerrahi ve genel yoğun bakım ünitelerimiz; tüm travma hastalarına, beyin kanamalı hastalara, ameliyat sonrası yoğun takip gereken hastalara ve ciddi solunum yetmezliği, merkezi sinir sistemi rahatsızlığı çekenlere ve zehirlenme gibi kritik hastalıklara anında tıbbi müdahale edebilecek tüm teknik ve personel desteğine sahiptir.

KVC / Koroner Yoğun Bakım

Kalp Damar Cerrahisi yoğun bakım ünitesi, kalp damar cerrahisi ve kardiyak anestezi uzmanları, deneyimli hemşire kadrosu ve yardımcı sağlık ekibiyle 24 saat hizmet vermektedir. Her yatak başında EKG, tansiyon ,solunum, ısı gibi temel parametreler yanında tüm özel girişim gerektiren basınç ölçüm izlemlerini sağlayan gelişmiş monitörler bulunmakta ve yoğun bakım ünitelerimizde hasta başı moniterizasyonuna ilave olarak santral moniterizasyon ile 24 saat hasta takibi yapılabilmektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır. Güncel bilgiler ışığında, modern tıbbi donanımıyla bebekleri sağlıklı olarak ailelerine kavuşturmakta, ailelerin bilgilendirilmesinde ve eğitiminde gerekli kaynakları sağlamaktadır.

İleri düzey teknolojik olanaklara sahip 44 yenidoğan yatağı mevcuttur. Ünitemizde her hastaya; küvöz, ventilatör ve tam monitörizasyon olanağı, modern yöntemler kullanabilen solunum cihazları, kan gazı ölçümü, kranial ultrasonografi cihazları ile konusunda tecrübeli doktor ve hemşire kadrosu ile 24 saat yakın takip olanağı sunmaktadır. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi) gibi ileri 3. basamak yeni doğan uygulamaları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Yüksek standart, güven ve güler yüzü bir araya getirmeyi başaran Medicana Konya Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü; tüm hastalara, tecrübeli personeli ile yakın ilgi göstermektedir. Hastanın ağrısını gidermek ve hastalığını iyileştirmek için uygun tedaviyi ekip olarak planlayıp uygulamaktadır.

Günümüz çalışma koşulları ve yaşam tarzı göz önünde bulundurulduğunda modern tıbbın hemen hemen her branşında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün önemi giderek artmaktadır. Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Oluşum nedeni saptanır ve tedavisi yapılır. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu ağrıların nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Laboratuvar

Medicana Konya Hastanesi’nin Klinik Laboratuvarları, söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini arttırmak üzere Hastane laboratuvarı Kalite Kontrol Programı dahilinde yer alan kalite belirteçleri, aylık olarak izlenmektedir. Bu çalışma Klinik Laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası incelemeleri takip etmeyi sağlamaktadır.

Kendisine, gerek hastane içinden, gerekse hastane dışından müracaat eden hastaların, tanı ve tedavi izlemelerinde ihtiyaç duyulan laboratuvar testlerini, mümkün olan en yüksek doğrulukta, en hızlı ve makul bir fiyata yaparak, hastaların ve testleri isteyen hekimlerin beklentilerinin her zaman önünde ve her zaman tatmin ve memnun edici bir hizmet sunmayı amaçlamıştır. Laboratuvar çalışanları ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır. Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile Klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Merkezimiz bu konuda dünyada gelinen son noktadaki uygulamaları kadın doğum, embriyoloji, androloji, tıbbi genetik ve üroloji uzmanları, biyolog ve hemşirelerden oluşan deneyimli ekibiyle tüm dünyada hasta yararına olduğu kanıtlanmış ve kabul görmüş teknikleri kendi çatısı altında başarı ile uygulamaktadır.

Tüp Bebek Merkezi bünyesinde hizmet veren embriyoloji laboratuvarımız Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup akreditasyon belgesine sahiptir. Bu bağlamda en yeni teknolojiyi barındırmaktadır. Özellikle hava temizleyici sistemi ile ortamda temiz bir hava oluşturarak en iyi embriyo kalitesine ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Profesyonel ve deneyimli bir ekiple eşlerin hem tıbbi hem de ruhsal ihtiyaçları da göz önüne alınarak hastane içindeki disiplinlerle de koordineli olarak en yüksek kalitede hizmet verilmektedir.