MEDICANA HABERLER

GAPS Diyeti Bağırsakları İyileştiriyor GAPS Diyeti Bağırsakları İyileştiriyor
GAPS diyeti, bireylerin tahılları ve tahıl ürünlerini, pastörize süt ürünlerini, nişastalı sebzeleri ve rafine karbonhidratları kesmelerini gerektiren sıkı bir eliminasyon diyeti olarak tanımlanabilir. Medicana Avcılar Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Uzmanı , Dyt. Havva Kılınç Gaps Diyeti hakkında önemli bilgiler verdi.
Gençlerde Görülen Unutkanlık Nedenleri Nelerdir? Gençlerde Görülen Unutkanlık Nedenleri Nelerdir?
Unutkanlık deyince akıllara genellikle ileri yaşlarda görülen demans yani bunama geliyor. Gençler unutkanlık yaşamaya başladığını fark ettiğinde ilk korkuları demans hastalığı başlangıcı olup olmadığı oluyor. Ancak gençlerde demans görülme olasılığı oldukça düşük. Unutkanlık problemi, kişinin performansında herhangi bir düşüklüğe veya sosyal yaşamında belirli problemlere neden olmadığı sürece tedavi edilmesi gerekmiyor. Medicana Avcılar Hastanesi Nöroloji Uzmanı , Uzm. Dr. Sevinç Ümit gençlerde görülen unutkanlık nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında konuştu.
Yaz Aylarında Çocuklarda Görülen Güneş Çarpmalarına Dikkat Yaz Aylarında Çocuklarda Görülen Güneş Çarpmalarına Dikkat
Güneş çarpması sıklıkla yaz aylarında ve özellikle güneş ışınlarının dik şekilde geldiği öğle saatlerinde çok sık rastlanan bir durumdur. Çocuklarda yetişkinlere oranla daha fazla görülmesi ve daha ciddi belirtilerle ortaya çıkması açısından çocuklar için alınacak önlemler önemlidir. O nedenle de, bu durum yaşanmadan alınacak önlemleri, oluştuysa belirtilerini ve tedavisini bilmek gereklidir. Medicana Avcılar Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kemal Yıldız güneş çarpmaları hakkında konuştu.
Tümünü Görüntüle

HASTANELERİMİZ

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.
TR
EN RU AR
ONLINE RANDEVU

E-RANDEVU

OnlineHekim Randevularınızı sadece çağrı merkezi yetkilimiz ile görüşerek alabilirsiniz.
Lütfen hastane seçiniz.

  E-RANDEVU

  Lütfen bölüm seçiniz.

   E-RANDEVU

   Lütfen hekim seçiniz.

    UZMANLARIMIZA SORUN