+A A-

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde 1995 yılında kurulan Avcılar Medicana Hastanesi olarak uzman hekim ve sağlık personeli kadromuz ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile hastalarımıza hizmet veriyoruz. Pek çok farklı tıbbi birimiyle sağlık alanında her branşta hizmet sağlayan hastanemizde, son teknolojinin sunmuş olduğu imkanlarla üretilen tıbbi ekipmanları kullanıyoruz. Toplamda 6.331 metrekarelik kapalı alanda hizmet veren hastanemizde hasta konforunu ön planda tutarak sağlıklı yaşamanın ve sağlık hizmetlerinden yararlanmanın herkesin temel hakkı olduğuna inanıyor, verdiğimiz hizmetlerde bunu esas alarak hareket ediyoruz. Hastanemize başvuran hastaların tanı, tedavi ve takip süreçlerinde hepsi alanında uzman olan sağlık profesyonellerinden oluşan multidisipliner ekipler sayesinde başarı oranını artırıyoruz. Aynı zamanda online randevu ve telefonla randevu hizmetleri sunarak hastanemizde uzun süreli bekleyişlerin önüne geçiyoruz.

Hastanemizde sağlık alanında ihtiyaç duyulabilecek her türlü branşta hizmet sağlıyoruz. Bu branşların tümünde mevcut tıp eğitimlerine ek olarak branş bazında özel çalışmalar yapan sağlık profesyonelleri görev yapıyor. Hizmet verdiğimiz ortamlarda hijyeni ön planda tutuyor, tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini sık aralıklarla ve düzenli olarak tekrarlıyoruz. Hasta memnuniyeti odaklı ve uluslararası kalite standartlarına uygun hizmet anlayışımız ile sağlık alanında bir dünya markası olma misyonu ile çıktığımız bu yolda, etik ilkelere önem vererek öncü uygulamalarla sağlık sektörüne yön veren kurumlar arasında yer alıyoruz.

Medicana Avcılar Hastanesi olarak hizmet verdiğimiz tıbbi branşlar şu şekilde:

  Enfeksiyon Hastalıkları

  Odyoloji

  Beyin ve Sinir Cerrahisi

  Beslenme ve Diyet

  Check-Up

  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

  Dermatoloji

  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

  Genel Cerrahi (Obezite ve Diyabetik Cerrahi )

  Göğüs Hastalıkları

  Göz Hastalıkları

  İç Hastalıkları

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Kardiyoloji

  Kulak Burun Boğaz

  Nöroloji

  Ortopedi ve Travmatoloji

  Radyoloji

  Üroloji

  Genel Yoğun Bakım

  Yenidoğan Yoğun Bakım

  Anestezi ve Reanimasyon

  Medikal Estetik

  Saç Ekim Merkezi

  Ozon Terapi

Medicana Avcılar Hastanesi olarak doğum için en çok tercih edilen sağlık kuruluşları arasındayız. Bünyemizde bulunan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi sayesinde doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrasında oluşabilecek komplikasyonlara karşı hazırlıklı bulunuyor, prematüre ve sorunlu doğumlarda anne ve bebeğin tek bir çatı altında tüm profesyonel hizmetlere ulaşabilmesine olanak tanıyoruz. Her türlü branşta tanı, tedavi ve takip anlamında hizmet vermenin yanı sıra medikal estetik ve plastik cerrahi alanlarında da yenilikçi uygulamalar sunuyoruz. Yaşlanmaya, hormonal veya çevresel faktörlere bağlı olarak gelişebilen her türlü cilt sorunu için medikal estetik uygulamaları öneriyor, uygun tedavi seçenekleri ile sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmanızı sağlıyoruz. Hastanemiz bünyesinde yer alan Saç Ekim Merkezi'nde saç dökülmesi sorunu yaşayanlara saç ekimi işlemini başarıyla uyguluyor, doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Hastanemizde obezite ve diyabetik cerrahi ameliyatları konusunda da alanında uzman hekimlerden oluşan multidisipliner ekibimizle hizmet veriyoruz. Uygun profildeki bariatrik cerrahi gerekliliği bulunan hastalarda tüp mide, gastrik bypass, mide botoksu, mide balonu gibi operasyonları başarıyla gerçekleştiriyor, tedavi öncesi ve sonrası dönemde hastalarımıza her konuda destek sağlıyoruz. Tüm bunlara ek olarak rinoplasti, revizyon rinoplasti, endoskopik sinüs cerrahisi, uyku apnesi tedavi yöntemleri gibi özellikli işlemleri en ileri tıbbi imkanları kullanarak gerçekleştiriyor, bu alanlardaki üstün tedavi başarımızla hizmetlerimizi devam ettiriyoruz.

1995’ten bugüne hizmet veren 63 yataklı hastanemizde her türlü güncel gereksinim ve teknolojileri içeren tam teşekküllü 3 adet ameliyathane, 20 adet yataklı yoğun bakım ünitesi, 12 adet kuvöze sahip Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 2 yataklı Uyku Laboratuvarı bulunuyor. Tanı ve tetkik ünitesi olarak Bilgisayarlı Tomografi (BT) ve Açık Manyetik Rezonans (MR) bulunan Radyoloji Ünitesi, Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları yer alıyor. Bunlara ek olarak Endoskopi Ünitesi ve Fizik Tedavi Ünitesi'ne sahip olan hastanemizde böbrek hastalarına diyaliz hizmeti veren 44 yataklı Hemodiyaliz Ünitesi bulunuyor. Medicana Sağlık Grubu bünyesindeki tüm hastanelerimizde olduğu gibi Medicana Avcılar Hastanesi'nde de tüm hasta kayıtları ve tıbbi veriler gelişmiş bilgisayar sistemlerimiz ve yazılımlarımızla takip ediliyor.

Tam teşekküllü hastanemizde sağlığınızın bize emanet olduğunun bilinciyle hareket ediyor, tüm tıbbi branşlarımızda sizlere nitelikli hizmet vermenin ve gelecekte de hizmet verecek olmanın gururunu yaşıyoruz.Konum

AVCILAR/İSTANBUL

Kapalı Alan

6.331 m2

Yatak Kapasitesi

63

Yoğun Bakım Yatak Kapasiteleri

Genel Yoğun Bakım Ünitesi
19
Yenidoğan Yoğun Bakım
12
Koroner Yoğun Bakım
1


Uzman - Akademik Kadro

Uzman Kadro: 35, Akademik Kadro: 1