KURUMSAL HABERLER


+A A-
Uzmanından çocuklarını okula gönderecek ailelere tavsiyeler

Koronavirüs salgını ile online eğitime geçen ve Haziran ayında kapatılan okullar bu ay sonunda yeniden açılacak. Bu süreçte çocuklarını okula gönderecek ailelere Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özge Akça tavsiyelerde bulundu.

05.08.2020
Yağlı beslenme meme kanseri riskini artırıyor

Dünya üzerinde her 8 kadından 1’inin yakalandığı meme kanseri 40-45 yaş arasındaki kadınlar için en yüksek oranlı ölüm sebebi olarak biliniyor. Bahçelievler Medicana Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sarper Işıksel, yağlı beslenmenin ve alkolün meme kanserine yakalanma riskini artırdığını belirtiyor.

27.07.2020
Yer çekiminin de etkisiyle vücutta sarkmalar oluşabilir

Son dönemde çocuk sahibi olan kadınlar arasında popüler bir hale gelen annelik estetiğiyle sarkmış vücut dokusu toparlanarak, vücudun doğum öncesindeki haline döndürülmesi hedefleniyor. Annelik estetiğinde genellikle kırk yaşından sonra, uygun olan vakalarda karın germe ve meme dikleştirme operasyonları gerçekleştiriliyor. Ameliyattan sonra hasta, kendini daha iyi ve özgüvenli hissediyor.

27.07.2020
Sosyal Medya Burun Estetiği Operasyonlarını Arttırıyor!

Son dönemde özellikle gençlerin tercih ettiği burun estetiği (rinoplasti) operasyonlarına talebin arttığını açıklayan Dr. Öğr. Üyesi Hayati Kale, sosyal medya kullanımıyla sağlıklı ve düzgün görünen bir buruna sahip olma isteğinin yaygınlaştığını anlattı.

11.07.2020
Grip Sezonunda Kalabalıktan Uzak Durmalıyız!

Güneş ışınlarının vücudumuza az değdiği günlerin ardından gelen hastalıklardan birisi de grip. Kıştan ilkbahara geçtiğimiz günlerde vücudumuzun direnci düşebilir. Mevsim geçişlerinde özellikle yaşlılar, çocuklar ve hamilelerin dikkatli olması gerekmektedir. Medicana Bahçelievler Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hayati Kale, grip hastalığına dair önemli bilgiler paylaştı.

29.02.2020
Ateş ve Boğaz Ağrısı HIV / AIDS Belirtisi Olabilir

İnsan bağışıklık yetersizliği virüsü (HIV) bağışıklık sistemini hedef alır ve insanların savunma sistemlerini enfeksiyonlara ve bazı kanser türlerine karşı zayıflatır. Virüs, immün hücrelerin işlevini tahrip eder ve bozar, dolayısıyla enfekte olmuş kişiler yavaş yavaş immün yetmezliğe girer. Medicana Bahçelievler Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karabay HIV Virüsü hakkında önemli bilgiler verdi.

23.01.2020
Tüp Bebek Yöntemi Gebelik Şansını Artırıyor !

Tüp bebek Tedavisi normal olarak gebelik şansı olmayan ya da çok az olan çiftlerde gebelik şansını arttıran bir tedavi yöntemidir. Medicana Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Düzgün Korkmaz Tüp Bebek hakkında önemli bilgiler verdi.

23.01.2020
Burunda Şekil Bozuklukları, Dolgu İşlemi İle Düzeltilebiliyor !

Toplumda burun şeklinden memnun olmayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle insanlar sıklıkla burun estetiği ameliyatı için başvurabiliyorlar. Medicana Bahçelievler Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hayati Kale burun dolgusu hakkında önemli bilgiler verdi.

23.01.2020
El Yaralanmaları Yaşam Kalitesini Olumsuz Etkiliyor

El insan vücudunun en fonksiyonel yapılarından birisi olarak kabul edilen ve aynı zamanda günlük yaşamda en fazla yaralanmaya sahip olan duyu organlarından birisidir. Medicana Bahçelievler Hastanesi Uzm. Fizyoterapist İpek Murat el yaralanmaları ve tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdi.

23.01.2020