TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA BAHÇELİEVLER Tıbbi Biyokimya

Biyokimya testlerinin çalışıldığı bölümdür. Rutin (Fransızcadan dilimize geçen, alışılagelmiş, sıradan anlamında) testler denilen ve laboratuvarların en sık çalıştıkları  testler genellikle analizörler ile bu bölümde çalışılır.

Laboratuarımız bu bölümde Uzay teknolojisi başlığı ile tanımlanan NASA  Uzay mekikleri için geliştirilen kuru kimya (Dry Chemistry) analizörü ile çalışmaktadır. Güvenilirliği ve tekrarlanabilir sonuç üretmesi açısından Dünyanın kabul edilmiş en güçlü referans sistemlerinden olan bu teknoloji, Dünyada sayılı seçkin hastane laboratuarında kendine yer bulabilmiştir.

 Bu bölümde çalışılan tüm biyokimya testleri, en kısa sürede, üst düzey güvenilirlik ile hastalarımızın tanısı için Doktorlarımıza ulaştırılmaktadır. Barkod sistemi ile hasta örnekleri bekletilmeden sisteme girilmekte ve sonuçlar direkt olarak sistem içinde en kısa sürede ekrana gelmektedir. Bu aşamalar tamamen otomasyona bağlı olarak yapıldığından hata veya yanlış isim girme gibi uygulama sorunları ortadan kalkmaktadır.

Bahçelievler Tıbbi Biyokimya Doktorları