TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA BAHÇELİEVLER Beslenme ve Diyet

Beslenme, büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşamak için gerekli olan öğelerin yeterli miktarda alınması ve vücutta kullanılmasıdır.

 Yeterli ve dengeli beslenme büyüme ve gelişme, yaşamın sürdürülmesi, hastalıkların önlenmesi, sağlığın korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin artırılması için büyük önem taşır.

Obezite(aşırı kilolu olma durumu) beraberinde pek çok hastalığı getirdiği gibi, aşırı zayıflık sağlık sorunlarına yol açar.  Hayatınızda hastalıkları ötelemek ve koruyucu sağlık hizmeti almak için yeterli ve dengeli beslenmeyi öğrenmek adına sağlıklı beslenme takibiniz yapılabilir.

Diyet programlarınız tahlilleriniz, yapılan tetkikler, var olan hastalıklarınız ve riskleriniz, hekim muayeneleri gözetilerek, Diyetisyen tarafından sizin yaşam şeklinize ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanır. Kalıcı kilo verimi için kalıcı yaşam alışkanlıkları kazanmak şarttır. Haftalık muayenelerinizde vücut yağ analiz takipleriniz önemlidir.

Hastalıklarda Beslenme;

Diyabet(şeker Hastalığı)

Kalp Hastalıkları

Hiperlipidemi (kolesterol, Ldl kolesterol yükseliği..)

Hipertansiyon

İnsülin Direnci

Obezite (aşırı kilolu olma durumu)

Kilo alma diyeti ve takibi

Böbrek Taşları

Böbrek Hastalıklarında

Kanser

Obezite ( Bariatrik) Cerrahi:  Daha önce pek çok kez diyet yapmış, ama diyetlerde başarılı olamamış kişilerde BMI: 35 ve üzeri ise yandaş hastalık olarak şeker vs varsa ya da BMI: 40 ve üzeri olan hastaların hazırlık sürecinden itibaren, hastanede yattığı süreç ve taburculuğu sonrasında da beslenme takibinin yapılması

Çocuklarda; 8 + yaş sonrası sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması ve takibi

Gebelikte; 

Gebe kalmayı planladığınız aşamada ve süreçte sağlıklı gebelik beslenmesi

Gebelik Şekerinde beslenme takibi

Muayene takiplerinde Anne sütü ve bebek beslenmesi konusunda annelere destekleyici eğitimler

Emzirme periyodunda; anne sütünün devamlılığı korunarak, sağlıklı kilo takibi

Menapoz döneminde beslenme programlaması

 

Bahçelievler Beslenme ve Diyet Doktorları