TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA BAHÇELİEVLER Gastroenteroloji

Gastroenteroloji – Hepatoloji polikliniğimizde randevu sistemi ile hastalar kabul edilmekte. Yemek borusu, mide – barsak, karaciğer, safra kesesi ve pankreas ile ilgili hastalıkların tanısı konularak takip ve tedavi edilmekte.

Kronik hepatit ve karaciğer sirozu olan hastaların karaciğer biyopsileri güvenli bir şekilde yapılmakta, karaciğeri sirozu olan hastalar yemek borusu varisi açısından gastroenteroloji endoskopi ünitesinde değerlendirilmekte, gerektiğinde varislere band atılarak varislerin kanaması önlenmektedir. Karaciğer sirozu olan hastaların poliklinik takipleri düzenli bir şekilde yapılmakta, karaciğer koması veya diğer komplikasyonlar gelişen hastalar gastroenteroloji servisine yatırılarak takip ve tedavileri yapılmaktadır.

Reflü hastalığı, ülser, safra kesesi ve safra yolu hastalıkları (iltihap veya taşlar gibi), pankreas hastalıkları da (pankreas iltihabı, kanseri ve kronik pankreatit) polikliniğimizde güvenli bir şekilde takip ve tedavi edilmekte. Bu hastaların endoskopik tetkik ve gereğinde endoskopik tedavileri ise gastroenteroloji endoskopi ünitesinde son derece gelişmiş cihazlar ile güvenle yapılmaktadır.

Bahçelievler Gastroenteroloji Doktorları