TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA BAHÇELİEVLER Kadın Hastalıkları ve Doğum

Medicana  Bahçelievler Hastanesi  Kadın  Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde, başta koruyucu hekimlik, kadın sağlığı ile ilgili olan konularda bilgilendirme ve gebelik eğitim programları  olmak üzere, gebelik takibi, menopoz, ürojinekoloji, jinekolojik onkoloji, jinekolojik endokrinoloji, endoskopik cerrahi ve infertilite gibi pek çok alanda hizmet verilmektedir. Bu hizmetler uzman hekimler tarafından sağlanmakta ve her türlü cerrahi işlem modern cihazlarla donatılmış, ‘’maksimum güvenlik minimum risk ‘’ anlayışıyla çalışan ameliyathanelerimizde yapılabilmektedir.

Gelişmiş ultrasonografi cihazları eşliğinde normal ve riskli gebeliklerin takip ve bakımı yapılmakta,  rutin antenatal testler, tarama testleri ve girişimsel işlemler de gerçekleştirilmektedir.

Anne adaylarını, gebelik ve bebek bakımı hakkında bilgilendirmek, korku ve endişelerini azaltmak amacıyla hastanemiz tarafından Gebelik ve Doğuma Hazırlık Programı hazırlanmış olup doğum öncesi veya sonrasında yaşanabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesi hedeflenmiştir. Bu eğitim programı, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, anestezi ve reanimasyon uzmanları, yeni doğan sorumlu hemşireleri ve diyet uzmanı anlatımları ve uygulamaları ile gerçekleştirilmektedir.

Menopoz tedavisi, rutin yıllık takipler, rahim ağzı kanseri tarama testleri ve kolposkopi yapılabilmekte, jinekolojik endokrinolojide hormon bozukluklarının tanı, tedavi ve takip hizmetleri de yine bölümümüz tarafından verilmektedir.

Genellikle idrar kesesinin sarkması nedeniyle oluşan idrar kaçırma ve idrar yolu rahatsızlıklarına medikal tedavi ya da cerrahi olarak müdahale edilebilmekte, normal doğum sonrası olabilecek estetik problemler de giderilebilmektedir.

Endoskopik cerrahi ( Laparoskopi ve Histeroskopi ) başarıyla uygulanmakta ve pek çok hastalığın tanı ve tedavisi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bölümümüzde verilen hizmetler

Jinekolojik muayene ve tanısal testler ( Pap smear , vaginal kültür , endometrial biopsi , cinsel yolla bulaşan hastalıkların tarama testleri )
Normal ve riskli gebelik takipleri ( ultrasonografi , Doppler ultrasonografi , girişimsel işlemler , rutin ve anomali tarama testleri )

Rahim içi araç uygulamaları ve doğum kontrol yöntemleri hakkında danışmanlık

Menopoz tanı ,tedavi ve takipleri

Ürojinekoloji

Elektrokoterizasyon ( rahim ağzı yaralarının tedavisi )

Histerosalpingografi ( rahim filmi )

Kolposkopi

Histeroskopi

Laparoskopi

Normal ve ağrısız doğum 

Sezaryen ve diğer jinekolojik operasyonlar

Üreme endokrinolojisi ve infertilite

Bahçelievler Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları