+A A-

Bursa’yı Sağlık Kentine Dönüştürecek Yepyeni Bir Merkez:

Medicana Bursa Hastanesi

Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran ve Türkiye’nin ilk 500 şirketi sıralamasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, sağlık sektöründeki öncülüğünü sürdürmeye, ulusal ve uluslararası yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor. Deneyimli sağlık işletmeciliği becerisi ile dünya standartlarında sağlık hizmetlerini ülkemize getiren Medicana Sağlık Grubu, Güney Marmara Bölgesi’nin en büyük hastanesini Bursa’da açıyor.

Medicana Sağlık Grubu’nun 13’üncü hastanesi olarak Bursalılara hizmet sunmaya hazırlanan Medicana Bursa Hastanesi, modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle konumlandığı bölgenin tüm sağlık gereksinimlerine yanıt vermeyi hedefliyor.

Bölgenin Referans Hastanesi  

Uzman kadrosu, modern teknolojisi ve ileri teknik alt yapısıyla Bursa’nın yanı sıra çevre illerin de çekim merkezi olmayı amaçlayan Medicana Bursa; tüm branşları tek çatı altında toplayan tam teşekküllü sağlık hizmetiyle konumlandığı bölgeye yeni bir soluk getiriyor.

Akıllı bina özellikleri ile 40 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Medicana Bursa Hastanesi, tüm tıp disiplinlerini ve multidisipliner tıp alanlarını bünyesinde barındırıyor. Konsey uygulamaları ve çağdaş bilimsel gelişmeleri pratiğe dönüştürerek ziyaretçilerine tam teşekküllü sağlık çözümleri sunuyor.

Önce Hasta Güvenliği…

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde yer alan tüm hastanelerde olduğu gibi hasta odaklı bir hizmet anlayışını benimseyen Medicana Bursa Hastanesi, tedavi mekânlarında maksimum konfor ve kalite sunuyor. Hasta haklarını, güvenliğini ve gereksinimlerini öncelik olarak kabul ediyor. Gelişmeleri ve etik değerleri dikkate alarak, kanıta dayalı, güncel ve yüksek nitelikli sağlık hizmetini kesintisiz olarak sunmayı amaçlıyor.

Sağlık hizmetinin 7 gün 24 saat aynı nitelikte sunulması, üst düzey hasta konforu ve bakım kalitesinin sağlanması konusundaki deneyimini Bursalılarla paylaşıyor.  

Kent merkezinde AVM’lere yakın lokasyonu, ana arterler ve raylı sistem hemen yakınında olması nedeniyle ulaşım kolaylığı ile Medicana Bursa Hastanesi, Bursalılar için birçok sağlık sorununda ilk başvuracakları hastane olarak konumlanıyor. Merkezi konumu dolayısıyla acil vaka olasılıkları göz önünde bulundurularak planlanan hastane; doğru, etkin ve hızlı çözümler sunmaya hazırlanıyor.   

Öncü ve yenilikçi


Medicana Bursa hastanesi, Grubun diğer hastaneleri gibi sadece bulunduğu bölgeye hizmet sunmakla kalmayıp, uluslararası hasta tedavisinde Bursa’da yeni çekim merkezi olmayı da hedefliyor.

Sektöründe yenilikçi ve öncü yapısıyla, bir dünya markası olma hedefiyle yola çıkan Medicana Sağlık Grubu, Medicana Bursa Hastanesinde de, Türk tıp camiasının saygın akademisyenlerinin varlığı ve uluslar arası akreditasyon standartları ile nitelikli bir üniversite hastanesi vasıflarının tümüne sahip bir özel sağlık kuruluşu olarak farkını herkese yaşatacak olmanın heyecanını yaşıyor.


Tüm branşlarda söz sahibi


Medicana Sağlık Grubu’nun ve Bursa’nın en geniş ve yeni hastanesi olarak konumlandırılan Medicana Bursa Hastanesi; organ naklinden kalp cerrahisine, ileri kanser cerrahisinden radyasyon onkolojisine, obezite cerrahisine  kadar tıbbın tüm disiplinlerini bünyesinde barındıracak.

Tıbbın tüm disiplinlerinin bir arada bulunduğu bir merkez olarak da önemli ve hayati bir ihtiyaca yanıt verecek. Ayrıca hem akut bakım sağlık hizmetleri, hem de kronik sağlık sorunları ile ilgili birimleriyle de tam donanımlı sağlık hizmeti yapısını hastaların ihtiyacına sunacak.


Büyük ölçek, yüksek kapasite ve erişilebilir sağlık hizmeti


300 hasta yatağı ile  hasta ve hasta yakınlarına beş yıldızlı otel konforu yaşatacak olan Medicana Bursa hastanesi ; genel yoğun bakım(reanimasyon), kardiyovasküler cerrahi, koroner ve yeni doğan yoğun bakım üniteleri ile yoğun bakımlarda yaşanan sorunlara etkin çözümler sunacak.

Hasta ve hasta yakınları için günün her saatinde faydalanacakları tıbbi açıklamalar içeren sinema ve konferans salonu, kafeterya ve dinlenme alanları, çocuklar için oyun ve hobi bölümleri yanında 1000 kişilik personel için özel dizayn edilmiş yemekhane, teras dinlenme alanı , eğitim ve konferans salonu bulunmaktadır.


Her türlü ameliyatın yapılabildiği ameliyathaneleri, yenidoğan yoğun bakım,erişkin ve koroner yoğunbakım , Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım ile bölgesinin en büyük stratejik yatak sayısı kapasitesine sahip özel hastanesi olarak ciddi bir ihtiyaca cevap vermesinin yanında SGK ve Özel Sigorta anlaşmaları ile onkolojik tedavi üniteleri , Kemik İliği ve Çocuk Hemato Onkoloji Ünitesi ile tıbbın zor ve spesifik dalların da da halkımıza hizmet verecek.


Yüksek teknolojik alt yapı


Göz de Excimer lazer, Radyoloji de MR ve Ct, Radyasyon Onkolojisin de Linak ve Tomo Terapi , Nükleer Tıp ta Pet Ct, Girişimsel Radyolojiye uyumlu Anjio Cihazları ile bölgesinin en yeni ve en modern Tıbbi Cihaz donanımına sahip özel hastanelerinden biri olacaktır.


Bursa’nın  acil servis ihtiyacına kapsamlı çözüm

Hastane, Bursa’nın en önemli ulaşım yolları ve son yıllarda en hızlı gelişme gösteren semtlerine yakın olmasının getireceği acil sağlık hizmeti talebini karşılayacak şekilde hazırlanmış bir acil servis altyapısına sahip. Acil Servis’e ulaşım tüm yapı içerisinde de en kısa ve kolay yolla yapılabilme özelliği taşıyor. Kalp krizi, yaralanma ya da travma ile gelen hastalara acil girişimlerin ve yeniden canlandırma işlemlerinin yapılabileceği, her türlü modern donanıma sahip müdahale odaları, kritik durumda olan ve yakın gözlem gerektiren hastalar için, gözlem yatakları bulunuyor.


Medicana Bursa Hastanesi tam kapasite hizmet verdiğinde;

 • 100 milyon dolarlık yatırım değeri
 • 40.000 metrekare kapalı alan
 • Akıllı teknolojiyle donatılmış 22 katlı bina
 • 100’ü yoğun bakım, 200’ü tek kişilik ve oda konforunda olmak üzere 300 yatak kapasitesi
 • Akademik  hekim kadrosu dahil 1000 personel
 • Radyasyon onkolojisinde bölgenin en yeni ve en modern tıbbi cihaz donanımı
 • Her türlü ameliyatın yapılabileceği ameliyathaneler
 • Yenidoğan, erişkin koroner yoğun bakım üniteleri
 • Onkolojik tedavi üniteleri
 • Kemik İliği ve Çocuk Hemato Onkoloji Üniteleri ile tıbbın spesifik alanlarında hizmet olanağı
 • Hasta yakınları için sinema ve konferans salonu, kafeterya ve dinlenme alanları