ÖZELLİKLİ BRANŞLAR


+A A-

Medicana Bursa Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkoloji ’den Beyin Cerrahisi ’ne, Kalp ve Damar Cerrahisinden Girişimsel Radyoloji ’ye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.

  • Onkoloji Birimi (Radyasyon Onkolojisi, Medikal Onkoloji)
  • Onkolojik Cerrahi Birimi(Tüm Branşlar)
  • Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Birimi
  • Konjenital(Doğumsal) ve Cocuk Kalp Cerrahisi Birimi
  • Damar Cerrahisi Birimi
  • Fitoterapi Birimi
  • Girişimsel Radyoloji Birimi
  • Evde Bakım Birimi
  • Saç Ekimi Birimi
  • Hematoloji Birimi
  • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Birimi
  • Nükleer Tıp Birimi
  • Nefroloji Birimi
  • Endokrinoloji Birimi
  • Göz Sağlığı Birimi

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili tüm uzmanlık dallarının (Cerrahi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor. Cihaz parkında, Volümetrik ark terapi ( VMAT), Yoğunluk ayarlı radyoterapi ( IMRT), Görüntü kılavuzunda radyoterapi ( IGRT) ve Setereotaktik ( SRS-SBRT) yani nokta atışı ile tek cihazda bir çok tedaviye olanak sağlayan Versa HD VE Synergy Platform cihazları bulunmaktadır.

Onkolojik Cerrahi

Medicana Bursa Hastanesi Onkoloji bölümümüzde; kanser cerrahisi alanında radikal ameliyatlar ve kanser tedavisinde önemli yer teşkil eden minimal invaziv cerrahi işlemler için en üst teknoloji ile yapılmaktadır. Kanserin cerrahi yoldan tedavi edilmesinde de multidisipliner bir tedavi yaklaşımını benimseyen Medicana Bursa Hastanesi bu doğrultuda kanser hastaları için yapılan multidisipliner Tümör değerlendirme konseyi ile de uygulanacak olan tedavilere yönelik tartışmalar yaparak hastalara özgü tedavi planları belirlemektedir. Merkezlerde; genel cerrahi, göğüs cerrahisi, jinekolojik onkoloji, üroloji, beyin cerrahisi, baş boyun cerrahisi ve onkoplastik cerrahi alanlarında, seçkin akademik kadro ve ileri düzeyde hasta bakımı tecrübesine sahip sağlık personeli ile hizmet verilmektedir.

Genel Cerrahi bölümümüzde; meme kanseri tanısı, meme kanseri tedavisi ve iyi huylu meme tümörleri ve hastalıkları, yemek borusu kanseri tanısı, yemek borusu kanseri tedavisi ve yemek borusu iyi huylu hastalıkları, mide kanseri tanısı, mide kanseri tedavisi, kolon kanseri tanısı, kolon kanseri tedavisi, rektum tümörleri, anorektal tümörler, karaciğer kanseri tanısı ve karaciğer kanseri tedavisi, karaciğer iyi ve kötü huylu tümörleri, kistleri, safra kesesi ve yolları tümörleri, pankreas kist ve tümörleri cerrahisi yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümleri içinde kadın kanserleriyle ilgilenen Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde; rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri, vulva-vajen kanserleri tedavisine yönelik olarak laparoskopik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Kulak Burun Boğaz ve Baş-boyun Cerrahisinde; Boğaz, gırtlak, yutak, paranazal sinüs ve burun boşluğu tümörleri, bademcik ve tükürük bezi kanserleriyle; ağız boşluğu, ağız tabanı, dil, boğazın en üst kısmı, gerisini boğaza bağlayan alan, boğazın alt kesimi ve altındaki alan, kulak kepçesi ve dış kulak yoluna yerleşen tümörlerin cerrahi tedavileri yapılmaktadır.

Beyin cerrahisi bölümü altında; beyin ve omurilik tümörleri, beyin sapı tümörlerinin cerrahi olarak tedavisi yapılmaktadır.

Ürolojik kanser hastalıklarının tedavisinde de multidisipliner yaklaşım önem taşımaktadır. Böbrek ve testis kanserinin yanı sıra diğer ürolojik onkoloji ameliyatları bu konuda deneyimli uzman üroloji cerrahi ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yoğun Bakım Hizmetleri

58 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan 12, Koroner 8, KVC 7 ve Genel Yoğun Bakım 31 olarak ayrılıyor.

Üstün teknolojik altyapı

Göz de Excimer Lazer, Radyoloji de MR ve Ct, Radyasyon Onkolojisin de Linak ve Nükleer Tıp ta Pet Ct, Girişimsel Radyolojiye uyumlu Anjiyo Cihazları ile Gastroenterolojide Eus ve ( Endoskopik ultrasonografi) Fibroscan, Ürolojide Holep ve Fusion Biyopsi, Genel Cerrahide Nanoknife ( IRE) bölgenin en yeni ve en modern tıbbi cihaz donanımına sahip özel hastanelerinden biridir.

Önce Hasta Güvenliği…

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde yer alan tüm hastanelerde olduğu gibi hasta odaklı bir hizmet anlayışını benimseyen ve hasta memnuniyeti ve güler yüzlü hizmet anlayışını ilke edinen Medicana Bursa Hastanesi, deneyimli hekim kadrosu ile multidisipliner tanı ve tedavi yöntemleri ile hizmet vermektedir. Hasta haklarını, güvenliğini ve gereksinimlerini öncelik olarak kabul ediyor. Gelişmeleri ve etik değerleri dikkate alarak, kanıta dayalı, güncel ve yüksek nitelikli sağlık hizmetini kesintisiz olarak sunuyor.

Bursa’nın Acil Servis İhtiyacına Kapsamlı Çözüm

Hastane, Bursa’nın en önemli ulaşım yolları ve son yıllarda en hızlı gelişme gösteren semtlerine yakın olmasının getireceği acil sağlık hizmeti talebini karşılayacak şekilde hazırlanmış bir acil servis altyapısına sahip. Acil Servis’e ulaşım tüm yapı içerisinde de en kısa ve kolay yolla yapılabilme özelliği taşıyor. Kalp krizi, yaralanma ya da travma ile gelen hastalara acil girişimlerin ve yeniden canlandırma işlemlerinin yapılabileceği, her türlü modern donanıma sahip müdahale odaları, kritik durumda olan ve yakın gözlem gerektiren hastalar için, gözlem yatakları bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 9 adet yetişkin ( 4kadın,5 erkek), 5 adet çocuk, , 14’ü gözlem olmak üzere ve 1 adet izolasyon odası ile toplamda15 yatak yer alıyor.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana Bursa Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. Arapça ve İngilizce olarak hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.