TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA ÇAMLICA TIP MERKEZİ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk sağlığının korunması, hastalıkların tedavisi için yapılan tüm çalışmalar ailelerin ve dolayısı ile toplum sağlığının iyileşmesi ve toplumsal gelişimin sağlanması için en önemli durumlardan biridir.

Medicana Anne, Çocuk poliklinik muayene odaları, çocukların kendilerine ait bir alanda olmanın rahatlığı ve güveni içinde muayene olmalarını sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.

Tüm çalışanlar çocuk ve hasta psikolojisine uygun davranmaya özen göstermektedir.

Bekleyen annelerin çocuklarını emzirebilmesi ve alt değiştirebilmesi için yeterli genişlikte ve donanımda "emzirme ve alt değiştirme odası" bulunmaktadır.

Her hastamız tıbbi kadromuzda yer alan istediği doktoru seçme hakkına sahiptir.

Doktorlarımız  hem sağlıklı çocuk izleniminde (aşılama, beslenme, gelişme taramalar) hem de hastalık hallerinde bilimsel programlar çerçevesinde hareket eder.

Hastalık ve kontrol hallerinde tetkik ve tahliller (Laboratuar ve Görüntüleme Hizmetleri) en kısa zamanda ve en güvenilir şekilde yapılabilmektedir.

Yatan hasta servisimizde deneyimli hemşirelerimiz ve konforlu odalarımız ile hizmet verilmektedir.

Çocuklar için hastaneye yatmanın da bir travma olduğu bilinci ile öncelikle çocuğu anne ve babadan olabildiğince az ayırmaya özen gösterilmektedir.Servis ve hasta odalarımız da çocukların ve ailelerinin güvenliği ön plana alınarak hazırlanmıştır.

Hekimlerimiz serviste takip ettikleri hastalarını günde en az iki kez değerlendirmektedir.

Çocuklara yapılan her girişim; ailesine haber verilip onayı alındıktan sonra uygulanmaktadır.

Tetkik ve tedavilerde en az riskli olan yollar mutlaka araştırılmakta ve bu yöntemler uygulanmaktadır.

Pediatri uzmanları gerekli gördüklerinde pediatri yan dal uzmanlarıyla görüşerek tedavi ve yaklaşımlarını belirlemektedirler.