Obezite Kaderiniz Olmasın!

Çağımızın vebası olarak adlandırılan obezitenin görülme oranı her geçen gün artmaya devam ediyor. Günümüzde her 3 kişiden biri obezite rahatsızlığına yakalanıyor. Diğer 3’te biri ise fazla kilolu ve obez olmaya aday gösterilebilir. Medicana Bahçelievler Hastanesi  Genel Cerrahi Uzmanı (Obezite ve Metabolik Cerrahi)  Doç. Dr. Hilmi Serdar Kaçar obezite rahatsızlığı hakkında bilgi verdi.

Obezite Birçok Hastalığın Habercisidir

Dr. Serdar Kaçar, Dünyada önlenebilir ölümler arasında 2. sırada yer alan obezite salgın bir hastalıktır.  Obeziteye sadece fazla kilolu olarak bakmamak gerekli. Çünkü, aynı zamanda bir çok hastalığın da habercisidir. Kalp rahatsızlığı, eklem hastalıkları, uyku problemleri gibi birçok hastalığın oluşmasına neden olur.  Tüm bunların dışında psikolojik yönden de kişide olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Dünya nüfusunun 700 milyon kişisi obezite hastasıdır. Amerika'da obez bireylerin sayısı normal kilodakilerden daha fazla. Durum böyle iken bu gidişata dur diyebilmek adına tüp mide ameliyatları kurtarıcı konumuna geliyor.‘‘

Tüp Mide Ameliyatı İnsan Fizyolojisine Uygundur

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar, ‚‘ Tüp mide ameliyatı obezite hastalarının umudu haline gelmiştir. Tüp mide ameliyatı, obezite ameliyatları içerisinde insan fizyolojisine daha uygun, diğer ameliyatlara göre komplikasyonları daha azdır. Tüp mide ameliyatını tercih eden hastalarımız   ideal kilolarına 6 ile 12 ay içerisinde ulaşıyorlar. İdeal kilosuna ulaşan hastalarımız da  hayatlarının değiştiğini söylüyorlar. Yıllarca kilo vermek için uğraşmış ama başarı elde edememiş olabilirsiniz. Ancak çözümsüz değilsiniz, yeter ki istekli ve kararlı olun. ‚‘ dedi.

Randevu ve Bilgi için; 
TEL: 0212 449 1 449 (2132)

Sizi Arayalım