KURUMSAL HABERLER


+A A-

CORONAVİRÜS (KORONAVİRÜS / COVİD-19) SALGININDA BAĞIŞIKLIĞINIZI OZON TERAPİ İLE GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ.

Medicana Çamlıca Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi doktorlarından Dr. Tansel Turan “Ozon gazı kullanılarak uygulanan yapıcı tedavilere "ozon terapi" denilmektedir. Dünyada 150 yılı aşkın süredir etkin bir tedavi ve sağlıklı yaşam unsuru olarak kullanılan "ozon terapi" gün geçtikçe yararlarının ortaya çıkmasıyla günümüzde de fazlaca kullanılmaya başlamıştır.” dedi


Son günlerde dünya genelinde endişe yaratan Coronovirüs (Koronavirüs / Covid-19), mevsimsel ve/veya başka nedenlerden yaşadığımız virüslerden kaynaklı salgın hastalıklara dikkati çektiğini söyleyen Medicana Çamlıca Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi doktoru, Dr. Tansel Turan, “Gerek Coronovirüs (Koronavirüs / Covid-19) enfeksiyonlarından, gerek influenza, grip gibi enfeksiyonların etkenlerinden korunmak ve hastalığı kolay atlatabilmek için birçok tedavi ve yöntemden bahsedilebilir. Düzenli beslenme, sıvı alımının arttırılması, grip aşısı olmak mümkün olduğunca toplu yaşam alanlarından uzak durmak gibi bildiğimiz birçok önlem zaman zaman yine de yeterli olmayabiliyor. Özellikle çocuklar, yaşlılar, kronik hastalığı olanlar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için hastalığın içerdiği riskler daha şiddetli semptomlara neden olabiliyor. Grip gibi salgınlardan korunmak için bağışıklığı güçlendirmek önemli bir fayda sağlayabiliyor. Eğer herhangi bir salgın hastalığa yakalanmadı ise ozon tedavisi, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirici ve bakteriosidal / virosidal (yani mikrop öldürücü) etkileri ile hastalığa yakalanmasını engelleyecektir. Veya gribal bir hastalığa yakalandı ise kişi, bu defa da aynı etkilerle hastalığı yenmeyi, analjezik ve antienflamatuar etkileri ile hastalığı kolay atlatmasını sağlayacaktır. Ozonun doku oksijenlendirmesini arttırıcı, dolaşımı düzenleyici ve antioksidan etkileri tedaviyi ve kişiyi güçlendirecektir.” dedi.

Ozon Terapi Nedir?

Ozon gazı kullanılarak uygulanan yapıcı tedavilere "ozon terapi" denilmektedir. Oldukça eski bir tedavi yönetimi olan, Almanlar tarafından "kan yıkama" olarak adlandırılan ozon tedavisi, pek çok hastalıkta kullanılmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir. Ozon terapisinin en önemli özelliği, hastaya ve hastalığa özgü olarak pek çok farklı yollarla verilebilmesidir. Ozon her ne kadar ülkemizde son birkaç yıl tıbbi amaçlı kullanılıyor olsa da dünyada 150 yılı aşkın süredir etkin bir tedavi ve sağlıklı yaşam unsuru olarak kullanılmaktadır.

Ozonun Tıbbi Etkileri Nelerdir?

Doku ve hücrelerin oksijenlenmesini arttırır.

  Bağışıklık sistemini güçlendirir ve böylece vücudun enfeksiyonlara karşı direncini arttırır. Ayrıca bakteri, virüs ve mantarları öldürür.

  Kanın kıvamını azaltır, akışkanlığını sağlar. Damar duvarına olan etkisi ile tansiyonun normalleşmesini sağlar.

  Hızlı büyüyen kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engeller. Kanser hücreleri üzerindeki etkisini tümör hücrelerinin zarlarını parçalayarak ve bağışıklık sistemi üzerinden etki ederek çoğalmasını ve yayılmasını engeller.

  Dokulardaki oksijen ve metabolik dengeyi sağlayarak kemoterapi ve radyoterapi gibi klasik kanser tedavilerine doku duyarlılığını arttırarak etkinliğini güçlendirir, yan etkilerini aza indirir.

  Hücre içi solunumunu hızlandırarak, hücrenin fonksiyonları için gerekli enerji olan ATP’nin üretimini arttırır. Daha enerjik ve fonksiyonel bir vücut oluşturur.

  Karaciğer hücrelerini aktive ederek, böbrek süzmesini ve cildin detoks edici özelliğini arttırarak, vücudumuzdaki kimyasal maddelerin (Kronik kurşun, cıva gibi ağır metal zehirlenmeleri, böcek öldürücüler, ilaç atıkları, asidik maddeler, tarım ilacı kalıntılarının atılmasını hızlandırarak) temizlenmesine yardımcı olur.

  Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir.

  OZONLANMIŞ ÜRÜNLERİN –YAĞ ve SU UYGULANMASI: Ozonlu su, ozonlu yağ gibi ozonlanmış sıvıların haricen sürülmesi şeklinde uygulanır.

  SAÇ OZONLAMA: Kafanın saçlı bölgesine cilt altına ozon gazı veya kuaförlerdekine benzer bir cihaz ile ozon uygulanmasıdır. Saç hastalıkları ve dökülmelerinde kullanılır

Ozon Terapinin En Sık Kullanıldığı Hastalıklar

Ozon Terapi birçok hastalıkta tedavi edici veya mevcut tedaviyi destekleyici yöntem olarak başarı ile kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları sıralayacak olursak;

Herhangi bir hastalığı olmayan hastalarda wellness amacıyla,

Preop ve post op hastaların ameliyata hazırlanmasında,

Doku ve organ oksijenlenmesinin artırılmasında,

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde,

Kan dolaşımının düzenlenmesinde,

Doku iyileştirilmesinin hızlanmasında,

Cilt bakımında,

Vücudun sıkılaştırarak forma girmesinde, diri bir görünüm kazanmasında,

Göğüslerde dikleşme, göbek çevresi ve gıdık yağlarının eritilmesinde,

Yorgunluğa bağlı gözaltı torbalarının ve morluklarının giderilmesinde

Lipoliz (Bölgesel Zayıflama)

Metabolizmayı hızlandırarak yağ yıkımını artırılmasında

Akne Tedavisinde

Selülit Tedavisinde

Dolaşım bozuklukları ve damar tıkanıklıklarının tedavisinde,

Saç Dökülmesinde (Mezoterapi ile kombine edilir)

Anti-aging’de (geriye yaşlanma)

Deri hastalıklarında (Ozon, virüs bakteri, egzama, sedef ve mantarları öldürdüğünden bunların sebep olduğu deri enfeksiyonlarını tedavi eder. Ter kokularını önler. Daha temiz, daha yumuşak yenilenmiş bir cilt sağlar. Bölgesel kan dolaşımını artırır. Kan, lenf ve deri hücrelerine nüfus eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi hızlanır.)

Detoks (Toksinlerden Arınma)

Demans,  Alzheimer gibi dejeneratif beyin patolojilerinde

Otizm’de

Sportif performansın artırılmasında

Kronik Kabızlık, Kronik İshal Sorunlarında

Dirençli Genital Enfeksiyonlarda (Vaginal Insuffiassyon uygulanmaktadır. Özellikle mantarlar , gr+ bakteriler ve zarflı virüsler)

Hepatit, AIDS gibi hastalıklarda

CORONOVİRÜS (Koronavirüs) SALGINI VE OZON TERAPİ

Son günlerde çevremizde gördüğümüz neredeyse her 2 kişiden biri Grip Hastalığından muzdarip. Hem de öyle böyle değil çok şiddetli geçiyor bu son salgın. İşyerlerinde çalışanların çoğu raporlu, aktif çalışanlar ise bir ellerinde kağıt mendil diğerinde ıhlamur yarı baygın çalışıyorlar dersek zannederim çok yanılmamış oluruz.

Bilimsel açıdan baktığımızda grip (influenza) genellikle yıl içerisinde Ekim ayından başlayarak mart sonu nisan başına kadar olan dönemde sık görülen oldukça bulaşıcı bir solunum yolu hastalığı. Grip, Kuzey Yarım Küre'de yer alan her ülkede ifade edilen aylar arasında toplumda önemli sayıda kişiyi etkileyen bir hastalıktır. Bu aylarda hasta kişi sayısının belirgin şekilde artması beklenen bir süreçtir ve bu dönem” mevsimsel grip hastalığı aktif dönemi” olarak ifade edilmelidir. Mevsimsel grip hastalığının etkenleri olan influenza virüslerinin çok fazla sayıda alt tipleri bulunmaktadır. Yıllar içerisinde toplumda sık görülen influenza virüsleri sürekli değişmekte, bir önceki yıl görülen virüsten oldukça farklı virüsler sonraki yıllarda insanları hastalandırabilmektedir.

Şu günlerde tüm dünyayı kasıp kavuran Coronavirüs (Koronavirüs) enfeksiyonları da temel olarak bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Oluşturma: 06.02.2020 12:00
Son Güncelleme: 03.04.2020 01:36
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu