KURUMSAL HABERLER


+A A-

Hollanda’da Yaşayan Genç, Medicana’da Hayat Buldu

Hollanda’da yapılan yanlış tedavi sonucunda ölümden dönen 18 yaşındaki Olcay Demirkol, Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde yeniden hayat buldu. Türkiye’de çok az doktorun yapabileceği bu zor ameliyatla Olcay Demirkol sağlığına kavuştu.


Hollanda’da Yaşayan Genç, Medicana’da Hayat Buldu

Hollanda’da yaşayan ve Türkiye’ye tatil amacıyla gelen Olcay Demirkol, Hollanda’da yapılan yanlış tedavi ve doktorların yanlış yönlendirmesi sonucu ölümden döndü.  Şubat ayında Hollanda’da sinüzit ameliyatı olan ve ameliyat sonrası bir çok komplikasyon yaşayan Demirkol, doktorların hiçbir sorun yok demesi üzerine Türkiye’ye tatile geldi. Türkiye’de durumu daha da ağırlaşan Demirkol, birçok poliklinik gezdikten sonra Medicana Bahçelievler’e getirildi. Burada tetkikleri yapıldıktan sonra acil ameliyata alındı. Sinüzitin bütün komplikasyonlarını yaşayan, göz çevresindeki kemikleri, hatta beyin zarı bile zarar gören Olcay Demirkol, başarılı geçen ameliyattan sonra sağlığına kavuştu.

Ameliyatın başarılı geçmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Olcay Demirkol’un babası ise “Medicana Hastanesi’ndeki doktorlar gerçekten görevlerini çok iyi yapıyorlar. Çocuğumuzun şu andaki durumu çok iyi ve gün geçtikçe daha iyiye gidiyor. Medicana Hastanesi’ne teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Süleyman Kumbasar konuyla alakalı; “Hasta göz şişmesi nedeniyle göz polikliniğimize başvurmuş, oradan beyin cerrahisine yollamışlar. Beyin cerrahisinden de bize geldi. Yapılan tetkikler sonrası sinüslerin dolu, göz çevresi kemikleri erimiş ve beyin zarının tutulmuş olduğunu gördük.  Hastamızı acil ameliyata aldık ve endoskopik yöntemle bütün sinüsleri temizledik. Açık teknikle alnını açtık ve erimiş kemikleri tamir ettik. Bu tarz vakalar çok rastlanan nitelikte değil. Hasta tedavi için çok geç kalmış biraz daha geç olsaydı çok kötü sonuçlar doğurabilirdi” dedi.

Sinüzit Ölümcül Olabilir

Genç hastada sinüzitin bütün komplikasyonları geliştiğini belirten Op. Dr. Süleyman Kumbasar; “ Şayet bu hasta ameliyat olmasaydı orbital komplikasyon olarak görme bozukları, körlük oluşabilirdi. Menenjit ve ensefalit şeklinde beyin komplikasyonları oluşup tutulan beyin bölgesine bağlı problemler görüldü hatta alevli seyredilebilir ölüm bile olabilirdi. Bunun için insanlar nezle, grip gibi viral enfeksiyonlar sonrasında hastalık süresi ve niteliği değişirse yani burun akıntıları koyulaşır rengi değişirse mutlaka KBB uzmanına başvurmalıdırlar.” Şeklinde konuştu.

Oluşturma: 31.08.2012 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu