KURUMSAL HABERLER


+A A-

Kanser Hastaları, "Survivor"larla BuluştuKanser Hastaları, "Survivor"larla Buluştu

Medicana International Ankara Hastanesi, kanser tedavisi süren hasta ve yakınlarını, hekimlerle ve kanser tedavisini geride bırakarak hayata yeniden başlayan survivor'larla biraraya getirdi.

Medicana Ankara Konferans Salonu'nda 6 Mayıs Cuma günü yapılan etkinlik, Genel Müdür Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız'ın konuşmasıyla başladı, bilimsel oturumlarla sürdü. Doç. Dr. İbrahim Tek'in başkanlığında yapılan ve sık görülen meme ile kolon kanserleriyle genetiğin ilişkisine işaret edilen oturumda Medikal Onkoloji uzmanları Prof. Dr. Şuayib Yalçın ve Prof. Dr. Uğur Coşkun konuştu. Kanserde güncel tedavi yöntemleri hakkında ise hastalara Prof. Dr. Kaan Oysul'un başkanlığında ve genel cerrahlar Doç. Dr. Erkan Öztürk ile Doç. Dr. Önder Sürgit'in katılımıyla yapılan oturumda bilgi verildi.

Dev kanser maketi Ankara'da ilk kez açıldı

ODTÜ Koleji öğrencilerinin de ilgi gösterdiği seminer kapsamında, Kanserle Dans Derneği'ne ait dev şişme kolon kanseri maketi de gezildi. Hasta ve hasta yakınlarının kanseri geride bırakarak yıllardır sağlıklı biçimde yaşamlarını sürdüren survivor hastalarla biraraya geldiği bölümde, katılımcılar hem keyifli anlar yaşadı hem de duygulandı. Bu bölümde Medikal Onkoloji Sorumlu Hemşiresi Kıymet Akgedik ve Psikolog Gizem Yağmur Çopur da birer sunum yaptı. Bu zor süreci hasta, hasta yakınları ve sağlıkçıların empati içinde ve bilimsel bilgilere sadık kalarak  geçirmesinin önemi üzerinde durulurken, hastalara her kanserin ölümcül olarak algılanmaması gerektiği ve yüksek moralin tedavi açısından büyük önem taşıdığı mesajları verildi.  

Oluşturma: 27.05.2016 12:00
Son Güncelleme: 19.07.2017 01:31
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu