KURUMSAL HABERLER


+A A-

Yılın İlk Böbrek Nakli Medicana'dan...

Beş yıldır diyaliz hastası olan 50 yaşındaki Eyüp Pekcan, umutla beklediği böbreğe yeni yılın ilk saatlerinde Hastanemizde kavuştu.


Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesinde bir kadavradan alınan böbrek, yeni yılın ilk saatlerinde Ankara Medicana Hastanesinde böbrek hastası Eyüp Pekcan'a nakledildi. Pekcan, 2010 yılından bu yana diyalize girdiğini belirterek, "2016 yılı bana şans getirdi. Yeni yıla ameliyathanede girdik. Nakil olacağımı beklemiyordum. Ömrüm diyalize girerek geçer sanıyordum. Güzel oldu" dedi.

Pekcan, hastaneden 31 Aralık akşam saatlerinde telefon geldiğini söyleyerek, şunları anlattı:

"Masaya oturmuş yemek yiyecektik. Yemek bile yemeden geldik. Yılbaşı televizyon başında geçecekti, çok güzel oldu bizim için. Ailecek oturuyorduk. Sevindik, çok mutlu oldum, duygulandım. Böbreğini veren insandan Allah razı olsun. Allah rahmet eylesin. Bizim yüzümüzü güldürdü. Bir yere gezmeye giderken diyalizi düşünüyorduk. Bundan sonra özgürüz, daha çok gezeceğiz."

Böbrek naklini gerçekleştiren Medicana Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ulaş Sözener, "Bizim için sıra dışı oldu. Ameliyat ve nakil sıradan ama yeni yıla gelmesi sürpriz oldu. Gece yarısı yeni yılı ameliyathanede güzel bir işe vesile olarak kutlamış olduk. Sonucu da çok güzel geçti. Beyefendiye iyi bir yeni yıl hediyesi oldu" diye konuştu.

Zamana karşı yarıştıklarına vurgu yapan Sözener, "Kadavradan böbreği aldık. Eyüp Bey'i evinden getirttik. Yeni yılın ilk saatlerinde böbreğine kavuşturduk. Hastamızın da durumu gayet iyi" diye konuştu.

Dr. Öğr. Üyesi
Ulaş Sözener
Genel Cerrahi
MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA
Profili Gör
Oluşturma: 15.03.2016 12:00
Son Güncelleme: 19.07.2017 02:41
Oluşturan: Ulaş Sözener