KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Ankara'dan "Diyabet Salgınını Durduralım" Semineri

Bulaşıcı bir hastalık olmamasına karşın yaygınlığı nedeniyle hayatımızı bir salgın gibi etkileyen diyabet konusunda düzenlenen seminerde, Medicana uzmanları bilgi verdi.


Medicana Ankara'dan "Diyabet Salgınını Durduralım" Semineri

Medicana International Ankara Hastanesi, Anadolu Lions Diyabet Vakfı (ALDİVAK) 'nın katılımıyla 21 Kasım 2015 Cumartesi günü bulaşıcı bir hastalık olmamasına karşın yaygınlığı nedeniyle hayatımızı bir salgın gibi etkileyen diyabet konusunda bir seminer gerçekleştirildi.


Dünya Diyabet Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte; dünyada ve ülkemizde sıklığı gittikçe artan önemli bir kronik hastalık olan diyabet hakkında uzmanlar tarafından katılımcılara kapsamlı bilgi verilerek konuya ilişkin merak edilen sorular yanıtlandı. Tıbbi Direktör Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız'ın evsahipliğinde gerçekleşen seminerde Endokrinoloji ve Metabolik Hastalıklar Uzmanı Uzm. Dr. Yavuz Selim Demir, Beslenme-Diyet Uzmanı Gülçin Ergazi ve Diyabet Eğitim Hemşiresi Sevilay Sungur konuştu. ALDİVAK Başkanı Tülin Koçoğlu da etkinliğin ardından Medicana Ankara Diyabet Ekibi'ne çiçeklerle teşekkür etti.


"Diyabet Haftası", her yıl tüm dünyada diyabete ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla kutlanıyor. Bu yılın teması ise; "Diyabet Salgınını Durduralım"... Medicana Ankara Hastanesi, bu çerçevede kişilerin diyabeti tanıyarak önlem almalarının ve diyabetli kişilerin ise bu hastalıkla yaşam konusunda bilgilenmelerinin sağlanmasıyla toplum sağlığına katkıyı amaçlıyor.

Oluşturma: 21.11.2015 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 05:03
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu