KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Ankara, Diz ve Kalça Protezinde Almanya'dan Büyük Övgü Aldı

Diz ve kalça cerrahisinde referans alınan Alman merkezlerden hekimler, Medicana International Ankara Hastanesi'ni ziyaret ederek ortak eğitim programı gerçekleştirecek.


Medicana Ankara, Diz ve Kalça Protezinde Almanya'dan Büyük Övgü Aldı

Medicana International Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji ekibi, diz ve kalça protezinde öne çıkan referans merkezlerinden Alman meslektaşlarının övgüsünü topladı.


Medicana International Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. M. Derviş Güner, 5-8 Ekim 2015 tarihlerinde davet üzerine Oberammergau ve Frankfurt'ta önemli iki kliniği ziyaret etti. İlki romatoloji hastaları özelinde olmak üzere diz cerrahisi alanında referans klinikler olan bu merkezlerdeki meslektaşlarıyla bilgi alışverişinde bulunan Op. Dr. Güner, Alman meslektaşlarının, Prof. Dr. İlker Çetin'in başkanlığındaki Medicana International Ankara Hastanesi Ortopedi ekibinin deneyiminden ve yaptığı çalışmalardan etkilendiğini aktardı.


Op. Dr. M. Derviş Güner, program kapsamında Waldburg-Zeil Haus Alpspitze Kliniken'den Dr. Matin Arbogast ve Hospital zum Heiligen Geist Başkanı Dr. Thomas Forer ile biraraya geldi. Her iki ekibin de Medicana International Ankara Hastanesi'nde diz ve kalça cerrahisi alanında yapılan çalışmalardan etkilenerek kendilerini ziyaret etmek istediklerini belirten Güner, 2016 yılı yaz aylarında Ankara'da ortak bir eğitim programı gerçekleştirilmesini planladıklarını kaydetti.

Op. Dr.
Mehmet Derviş Güner
Ortopedi ve Travmatoloji
MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA
Profili Gör
Oluşturma: 23.10.2015 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 05:20
Oluşturan: Mehmet Derviş Güner