KURUMSAL HABERLER


+A A-

Gençlerde Görülen Ergenlik Çağı Bozukluklarında Ailelere Büyük Görev Düşüyor

Sn. Güllüoğlu, çocuklarda görülen davranış problemlerini değerlendirirken yaşa uygunluk, yoğunluk, süreklilik, cinsel rol beklentilerinin önemli olduğunu özellikle vurguladı. Çocuklarda sık görülen davranış bozukluklarının ardından ergenlik döneminde görülen psikiyatrik bozukluklardan bahsetti. Günümüzde en sık görülen ergenlik çağı psikiyatrik bozukluğunun depresyon, yeme bozuklukları, alkol ve madde bağımlılığı, intihar olduğunu ve bu konuda ailelere büyük görev düştüğünü belirtip, tüm bunlarla ilgili ailelere düşen görevlerin neler olduğunu anlattı. İlgi ve merakla dinlenilen seminer Sn. Güllüoğlu’nun ailelerden gelen soruları yanıtlaması ile son buldu.GENÇLERDE GÖRÜLEN ERGENLİK ÇAĞI BOZUKLUKLARINDA AİLELERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR.


10.01.2015 Cumartesi günü, Beylikdüzü Okyanus Kolejinde gerçekleştirilen seminerde Psikolog Melis Çekiç Güllüoğlu Ergenlik Sürecinde yaşanılan fiziksel ve ruhsal değişimler hakkında ailelerle bir araya geldi.


Sn. Güllüoğlu, çocuklarda görülen davranış problemlerini değerlendirirken yaşa uygunluk, yoğunluk, süreklilik, cinsel rol beklentilerinin önemli olduğunu özellikle vurguladı. Çocuklarda sık görülen davranış bozukluklarının ardından ergenlik döneminde görülen psikiyatrik bozukluklardan bahsetti. Günümüzde en sık görülen ergenlik çağı psikiyatrik bozukluğunun depresyon, yeme bozuklukları, alkol ve madde bağımlılığı, intihar olduğunu ve bu konuda ailelere büyük görev düştüğünü belirtip, tüm bunlarla ilgili ailelere düşen görevlerin neler olduğunu anlattı. İlgi ve merakla dinlenilen seminer Sn. Güllüoğlu’nun ailelerden gelen soruları yanıtlaması ile son buldu.


Hastanemiz adına bu denli önemli bir konuda destek vermemize istinaden, Okyanus Kolejleri Satış Müdürü Ahmet Gülşen tarafından Psikolog Melis Çekiç Güllüoğlu’na çiçek ve plaket takdim edildi.

Psikolog
Melis Çekiç Güllüoğlu
Psikoloji
MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL
Profili Gör
Oluşturma: 14.01.2015 12:00
Son Güncelleme: 04.08.2017 01:06
Oluşturan: Melis Çekiç Güllüoğlu