KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesinde Kontrol Sende Semineri DüzenlendiMedicana Sivas Hastanesinde Kontrol Sende Semineri Düzenlendi

Meme kanserinin tarama programlarıyla erken teşhis konulduğunda tamamen kurtulabilecek bir kanser türü olduğuna işaret eden Koyuncu, "Türkiye’de 9 kadından biri meme kanseri riski taşıyor.” Dedi. Koyuncu, meme kanserinin daha çok ellili yaşlardan sonra görüldüğüne dikkati çekerek, erken adet görmeye başlayan, geç adetten kesilen, hiç çocuk doğurmayan ya da 30 yaşından sonra ilk doğumunu yapan, kilolu, ışın tedavisi alan kadınların meme kanserine yakalanma riskinin diğer kadınlara oranla fazla olduğunu aktardı.

Koyuncu, meme kanserinin taranabilir bir kanser türü olduğunu vurgulayarak, "Hiçbir belirtisi yokken tespit edilip çok basit cerrahi girişimlerle tedavi edilebilir. Düzenli doktor muayenesi, 40 yaşından sonra yılda bir kez mamografi dediğimiz meme filminin çekilmesi önemlidir." açıklamasında bulundu.

Sunumun ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof.Dr.Koyuncu  “Kontrol Sizde Düzenli Meme Kontrolleri ile İçiniz Rahat Olsun” dedi.

Programın ardından farkındalık oluşturmak adına Meme Kanseri ayının sembolü olan pembe renkli balonları hastane girişinde seminer katılımcıları gökyüzüne bıraktılar.

Oluşturma: 26.10.2017 12:00
Son Güncelleme: 26.10.2017 08:55
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu