KURUMSAL HABERLER


+A A-

Meme Kanseri Farkındalık Ayı Etkinliğimiz: Meme Onarımı ve Sonrası

Etkinlikte meme kanseri tedavisi gören veya görmüş ancak meme onarımı yaptırmamış hastalarımız tüm sorularına konunun uzmanlarından yanıt alma ve bu hassas süreçten geçmiş diğer hastalarımızın deneyimlerini dinleme imkanı buldu.


Meme Kanseri Farkındalık Ayı Etkinliğimiz: Meme Onarımı ve Sonrası


Medicana International Ankara Hastanesi, meme kanseri farkındalık ayı ve meme onarımı farkındalık günleri kapsamında 26 Ekim 2017 Perşembe günü "Meme Onarımı ve Sonrası" konulu bir söyleşi düzenledi.

Hastanenin Konferans Salonunda yapılan etkinlik, Başhekim Dr Gülay Kılıç'ın hoşgeldiniz konuşmasıyla başladı, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç Dr Serhan Tuncer ve Genel Cerrahi Uzmanı Doç Dr Fahri Yetişir'in bu hassas sürece dair sunumlarıyla devam etti. Açılışın ardından geçilen sohbet bölümünde Tuncer ve Yetişir'in yanı sıra Medikal Onkoloji Uzmanı Prof Dr İbrahim Tek ve Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof Dr Kaan Oysul, hastaların sürece ilişkin sorularını yanıtladı. Bu bölümde ayrıca Medicana'da tedavi gören Naciye Türkay da kendi deneyimlerini konuklarla paylaştı. Türkay,konuşmasında meme onarımı kararını uzun süre alamadığını, hatta çocuklarının da son ana kadar kendisini bu ameliyattan vazgeçirmeye çalıştığını belirtirken, onarımın ardından ise hayatına çok daha büyük bir konfor ve motivasyonla devam etmenin  mutluluğunu yaşadığını söyledi. Doç. Dr. Serhan Tuncer de neredeyse tüm meme kanseri hastalarına onarım yapabildiklerini söylerken,"İster mastektomiden sonra 20 gün geçsin isterse 20 yıl, meme onarımı için hiçbir zaman geç kalınmış sayılmaz" dedi.

Katılımcıların tüm sorularına uzmanlarından yanıt alma imkanı buldukları etkinlik, keyifli bir kokteyl ile sona erdi.


Oluşturma: 27.10.2017 12:00
Son Güncelleme: 27.10.2017 01:31
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu