KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sağlık Grubu ve Sivas Belediyespor’dan Alzheimer Farkındalığı için Anlamlı Mesaj

Medicana Sağlık Grubu’nun sağlık sponsoru olduğu Sivas Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası kapsamında Galatasaray ile oynadığı maçta, Türkiye’de ve dünyada giderek yaygınlaşan Alzheimer hastalığına dikkat çekti.


Medicana Sağlık Grubu ve Sivas Belediyespor’dan  Alzheimer Farkındalığı için Anlamlı Mesaj

Medicana Sağlık Grubu’nun sağlık sponsoru olduğu Sivas Belediyespor, 12 Aralık 2017 tarihinde Sivas 4 Eylül Stadı’nda oynanan maçta, Alzheimer hastalığı konusundaki farkındalığı artırmak amacıyla taraftarlara önemli bir mesaj verdi. Ziraat Türkiye Kupası kapsamında Galatasaray Spor Kulübü ile karşılaşan ekip sahaya, “82 Gün Önce Dünya Alzheimer Günü’ydü. Biz Unutmadık. Ya Siz?” yazılı bir pankartla çıktı.


Her yıl 21 Eylül tarihinde kutlanan Dünya Alzheimer Günü’ne, Alzheimer hastalarının sıkça yaşadığı “unutkanlık” üzerinden gönderme yapan pankart, futbolseverlere anlamlı bir hatırlatma yaptı. Türkiye Alzheimer Derneği’nin güncel verilerine göre, Türkiye'de 600 bin, Alzheimer, 1 milyon demans hastası bulunuyor. Türkiye’deki Alzheimer hastalarının 30 binden fazlası, 65 yaş altı gençlerden oluşuyor.

Oluşturma: 13.12.2017 12:00
Son Güncelleme: 13.12.2017 01:23
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu