KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi Obezite ve Diabet Cerrahisi operasyonlarına başladı.

Geçtiğimiz günlerde Üniversite Hastanesinden Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mustafa Atabey’i kadrosuna katan Medicana Sivas Hastanesi sayılı merkezlerde yapılabilen Bariatrik ve Metabolik Cerrahi(Obezite ve Diabet Cerrahisi) ameliyatlarına başladı.


Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray  “ 2015 yılından itibaren hizmet verdiğimiz Sivas Hastanemizde hem hekim kadromuzu hem teknolojik ekipmanlarımızı gün geçtikçe güçlendiriyoruz. Sivas’a ve bölgesine verdiğimiz hizmet standardını ve kalitesini artırıyoruz . Yakın tarihte özellikle Obezite ve Diabet Cerrahisi operasyonlarında marka bir hekim olan Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mustafa Atabey’i hekim kadromuza kattık, operasyonları hastanemizde yapmaya başladı. “ dedi.


Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Mustafa ATABEY  ise “ Geçtiğimiz hafta Medicana Sivas Hastanesinde göreve başladım, daha yoğun bir tempo ile tedavi bekleyen  hastalarımız ile buluşmaya devam ediyoruz. Bu hafta iki tane vakamızı gerçekleştirdik. Maide Filiz Kavlak Hanım ve İbrahim Yalçın Tekin Bey’in ameliyatlarının 3. Günü gayet sağlıkları yerinde, 4-5 günlük yatış süreçlerinin ardından evlerine göndermiş olacağız. Bundan sonra yeni bir hayat kendilerini bekliyor. Hayatlarından sporu eksik etmedikleri bir yaşam diliyorum kendilerine” dedi.

                Hastanede ki ilk Obezite ve Diabet Cerrahisi vakalarından birisi olan Maide Filiz Kavlak “Hocamızın tecrübesini biliyorduk, böyle bir ameliyat olacak kişi doğal olarak araştırma sürecine giriyor, hocamızın hastaları ile görüştük hepsi çok sağlıklı ve hayatlarından memnunlar, bizde kendimizi hocamıza teslim ettik. Şu an çok rahatım eminim ki gün geçtikçe çok daha rahat olacağım sağlığıma kavuşacağım” dedi. İbrahim Yalçın Tekin ise “ hocamıza ve hastane yönetimine çok teşekkür ederim, sürecin başından beri çok ilgilendiler. Henüz 3. Günüm oldukça rahat ilerliyor süreç “ dedi.

Dr. Öğr. Üyesi
Mustafa Atabey
Genel Cerrahi
MEDICANA SİVAS
Profili Gör
Oluşturma: 05.06.2018 12:00
Son Güncelleme: 05.06.2018 09:33
Oluşturan: Mustafa Atabey