KURUMSAL HABERLER


+A A-

Demir Grup Sivasspor ve Medicana’dan Anne Sütü Farkındalığı

Demir Grup Sivasspor Bursaspor müsabakasına Anne Sütü Farkındalığı adına 1-7 Ekim Emzirme Haftasında BEBEKLERİN SAĞLIKLI GELİŞİMİ İÇİN İLK 6 AY TEMEL GIDA ANNE SÜTÜDÜR.” MEDICANA pankartı ile sahaya çıktı.


Demir Grup Sivasspor ve Medicana’dan Anne Sütü Farkındalığı

Medicana Sivas hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray yaptığı açıklamada “Ülkemizde, bebek ve çocuk ölümlerinin önlenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından buyana temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülmektedir. Bu kapsamda Bebek Dostu Hastane olan Medicana Sivas Hastanemiz adına 1-7 Ekim Emzirme Haftasında farkındalık oluşturarak bugün oynanan Demir Grup Sivasspor – Bursaspor Müsabakasında sahaya çıkış pankartı olarak -“BEBEKLERİN SAĞLIKLI GELİŞİMİ İÇİN İLK 6 AY TEMEL GIDA ANNE SÜTÜDÜR.” Sloganı ile farkındalık oluşturmaya çalıştık.

Farkındalık amacımız, aslında toplumda alışageldiği gibi sadece kadınlar üzerinden değil, izleyici kitlesi büyük oranda erkek olan futbol üzerinden de bu farkındalığın oluşturması üzerine planlandı. Emzirmek anne ile ilişkilendirilen bir eylem olduğu gibi anne sütü ihtiyacının bütün bebek ve toplum sağlığı açısından önemli olduğuna dikkat çekmektir.” Dedi.

Oluşturma: 02.10.2018 12:00
Son Güncelleme: 02.10.2018 09:04
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu