KURUMSAL HABERLER


+A A-

MEDICANA BURSA HASTANESİ ULUDAĞ ONKOLOJİ DAYANIŞMA DERNEĞİ ( ONKODAY) VE BURSA BALAT LİONS KULÜBÜ MEME KANSERİ FARKINDALIĞI İLE EL ELEYDİ

Medicana Bursa Hastanesi tarafından Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği ( Onkoday) Ve Bursa Balat Lions Kulübü üyelerine Meme Kanseri Farkındalık semineri gerçekleştirildi.


MEDICANA BURSA HASTANESİ ULUDAĞ ONKOLOJİ DAYANIŞMA DERNEĞİ  ( ONKODAY) VE BURSA BALAT LİONS KULÜBÜ MEME KANSERİ FARKINDALIĞI İLE EL ELEYDİ

Medicana Bursa Hastanesi tarafından Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği ( Onkoday) Ve Bursa Balat Lions Kulübü üyelerine Meme Kanseri Farkındalık semineri gerçekleştirildi.

Medicana Bursa Hastanesi tarafından Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği ( Onkoday) Ve Bursa Balat Lions Kulübü üyelerine 31 Ekim 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilen seminerde Medicana Bursa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersoy Taşpınar Meme Kanseri Risk Danışmanlığı ve Meme Kanseri Cerrahisinde Güncel Gelişmeler hakkında, Medicana Bursa Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Kadir Hacıkurt Meme Kanseri Teşhisinde Modern Teknoloji ve Yöntemleri konusu hakkında Onkoday Başkanı Füsun Önen Tedavi Sürecinde Rehabilitasyon hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

 

Medicana Bursa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersoy Taşpınar: ‘’ Meme Taramasının meme kanserine bağlı ölüm oranını %25-30 oranında azalttığı saptanmıştır. Ölüm oranının azalmasında kanser hakkındaki farkındalığın artması ve dolayısıyla erken tanı ile erken evrede teşhis konması etkili olmaktadır. Erken tanıda amaç, toplumda sık görülen ve erken tanındığı zaman yapılacak tedavi ile hastalığın tamamen yok edilme şansı yüksek olan kanser türleri üzerine yoğunlaşmaktır. Tanısı erken konulabilen, dolayısıyla tedavi şansı daha yüksek olan ve toplumda en sık görülen kanserler arasında kadınlarda meme kanseri ve rahim ağzı kanseri geliyor. Erkeklerde ise prostat kanseri ve hem erkek hem kadınlarda ise kalın barsak kanseri ve deri kanserleri bu gruba giren kanser türleridir. Erken tanı önemlidir.

 

Oluşturma: 07.11.2018 12:00
Son Güncelleme: 07.11.2018 12:31
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu