KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi, Sivas TED Kolejinde Beslenme Alışkanlıkları ve Obezite Konulu Seminer Verdi

Son dönemin en büyük sorunlarından birisi olan beslenme bozuklukları ve obezite sorununa dikkat çekilen seminere konuşmacı olarak Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Dr.Öğr.Üyesi Mustafa Atabey katıldı. Sivas TED Koleji konferans salonunda düzenlenen seminere ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yanı sıra öğretmelerde katıldı.


Son Dönemlerin En Büyük Sorunu Obezite

Dr. Atabey obezitenin 1975’den bugüne 3 kat artış gösterdiğini belirterek “ Her 100 erkekten %20,5’i her 100 kadından %41i obez, maalesef Türkiye’de sadece ameliyat ile kilo verecek hasta sayısı yaklaşık 2 milyon. Bu sayıya diyet ve diğer tedaviler hariç.” dedi. Obeziteye yol açan aşırı yemek yeme problemi gibi görünse de aslında ruhsal sıkıntılarında sebep olduğunu söyledi.               

                Öğrencilere” fast food” besinlerinden uzak durun uyarısı!

Doymuş yağ, tuz, basit şeker ve kolesterol içeriği yüksek olan fast food dediğimiz besinlerden kesinlikle uzak kalınmasını söyleyen Atabey “Kanserojen madde içeriği yüksek olan bu besinlerden uzak kalmak sizleri bir çok hastalığa karşı korumuş olacak bunların başında da obezite geliyor, okul yönetimine bu anlamda teşekkür ediyorum, okul içerisinde bu bahsettiğimiz ürünleri bulundurmuyorlar” dedi.

Dr. Öğr. Üyesi
Mustafa Atabey
Genel Cerrahi
MEDICANA SİVAS
Profili Gör
Oluşturma: 07.03.2019 12:00
Son Güncelleme: 11.03.2019 10:55
Oluşturan: Mustafa Atabey