KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Mobil Uygulamasına Uluslararası Dijital Sağlık Zirvesi Zorg & ICT’de Büyük İlgi

Uluslararası zirvede Medicana Mobil, Yeni Nesil Hasta Deneyimi Uygulamaları kapsamında örnek uygulama olarak sunuldu.


Medicana Mobil Uygulamasına Uluslararası Dijital Sağlık Zirvesi Zorg & ICT’de Büyük İlgi

Medicana Sağlık Grubu, dijital sağlık uygulaması Medicana Mobil, Hollanda’da 12-14 Mart tarihlerinde düzenlenen Dijital Sağlık Zirvesi Zorg & ICT’ye  örnek uygulama olarak davet edildi.

Hollanda Utrecht’de 12 Mart Salı ile 14 Mart 2019 Perşembe tarihleri arasında düzenlenen ZORG & ICT zirvesi; dijital sağlık uygulamalarında güncel bilgiler, yenilikler, ilham veren uygulamalar ve profesyonellerin bilgi alışverişi sağlamak amacıyla  düzenlendi. Zirveye sağlık kurumlarında çalışan yöneticiler, sağlık çalışanları ve IT uzmanları uluslararası düzeyde katıldı.

Medicana Sağlık Grubu dijital uygulaması Medıcana Mobil’in sunumunu, Grubun CFO’su Sayın Levent Özdemir, ingilizce olarak gerçekleştirdi. Sayın Özdemir’in sunumu ardından, Oracle Ülke Direktörü Robert Strove Medicana Mobil Uygulamasının yazılım mimarisi ile ilgili bölümlerini ve diğer uygulamalar ile farklılıklarını değerlendiren bir sunum yaptı.

Medicana Mobil Sağlık uygulaması ile hastalar tahlil, teşhis ve tedavi raporlarına ulaşıp, tüm sağlık geçmişlerinin kayıtlarına mobilden erişebiliyor.

Medicana mobil uygulamasının ilgi çeken diğer fonksiyonları; randevu alıp, iptal edebilme, hastaneye navigasyon ve hastane içi navigasyon; nöbetçi eczane bulma ve eczaneye navigasyon, ilaç hatırlatma, ilaç etkileşiminde uyarı vb. hasta dostu bir çok uygulamayı çoklu dilde yurtiçi ve yurtdışı hastaya sunabiliyor olması olarak değerlendirildi. Aynı zamanda uygulamanın kendi içinde yeni fonksiyonlarla zenginleşebilmesi de önemli bir altyapı özelliği olarak değerlendirildi.

Oluşturma: 15.03.2019 12:00
Son Güncelleme: 15.03.2019 03:35
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu