KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu Öğretmen ve Velilerine Teknolojik Bağımlılık Semineri Düzenledi.

Medicana Sivas Hastanesi Psikoloğu Kerime Begüm Özkaya, Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu öğretmen ve velilerine bağımlılık konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulunda düzenlenen seminerde son dönemlerde artan teknolojik ve sosyal medya bağımlılığının zararlarından bahsetti.


Medicana Sivas Hastanesi Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu Öğretmen ve Velilerine Teknolojik Bağımlılık Semineri Düzenledi.

Teknolojik Bağımlılık Okul Başarısını ve Aile Hayatını Etkiliyor.

Psikolog Kerime Begüm Özkaya teknolojik bağımlılığın anaokulu yaşlarının dahi altına düştüğünü belirterek “Son yılarda artık 2-3 yaşından itibaren çocuklar telefon ve tablet bağımlısı haline geldi. Uzun vadede birçok soruna neden olacak bu bağımlılık başta aile hayatı olmak üzere okul hayatında ki başarıyı da ciddi oranda etkiliyor. Belki çocuğu sakinleştirmek için belki kendi işinizi daha rahat yapabilmek için çocukları tablet ve telefonla verilmemeli. Tamamen uzak kalmasını elbette istemiyoruz fakat yaş grubuna göre günde sadece belli saat müsaade edilmeli.” dedi.

Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu Müdürü Damla Bilici “Velilerimiz bilinçlendirmek adına zaman zaman böyle etkinlikleri, seminerleri düzenliyoruz. Bugün çok önemli bir konuyu işlemiş olduk, bu anlamda bizi yalnız bırakmayan velilerimize ve Medicana Sivas Hastanesi’ne teşekkür ederiz” dedi.

Psikolog
Kerime Begüm Özkaya
Psikoloji
MEDICANA SİVAS
Profili Gör
Oluşturma: 01.04.2019 12:00
Son Güncelleme: 02.04.2019 10:19
Oluşturan: Kerime Begüm Özkaya