Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Hastalıkta ve Sağlıkta / Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

[TABLEOFCONTENTS]

Medicard Nedir?

MEDICARD, Medicana Hastaneleri tarafından tasarlanarak, hastaları için hayata geçirilmiş kurum ve hastanın birbirini daha yakından tanımalarını amaçlayan tıbbi süreç kartının adıdır.

MEDICARD ile hastanın, Medicana Hastanelerinden aldıkları sağlık hizmeti sürecinde, sağlık durumunun yakından izlenebilmesini ve hastalara koruyucu sağlık hizmetlerinin sunulması hedeflenmektedir.

Medicard’ın tüm operasyonu ve sistemsel alt yapısı Medicana Hastaneleri tarafından, merkezi olarak yönetilmektedir. 

MEDICARD kişiye özel olması nedeniyle, hasta verileri büyük bir titizlikle Medicana Hastaneleri Güvenlik Politikaları çerçevesinde saklanmaktadır.

Neden Medicard Sahibi Olmalıyım?

MEDICARD, hastalarımızı takip ederek daha yakından tanımamızı sağlayacak, hasta kabul süreçlerini kısaltacak ve hastalarımıza kendilerini özel hissettirecek hizmetler için Medicana Sağlık Grubu tarafından geliştirilmiş “Bireysel Sağlık Takibi “ sistemidir.

MEDICARD kişiye özeldir.

Medicard programına kendi rızası ile üye olan her hastamıza özel Medicard sunulmaktadır. Bu kart ile hastanelerimizden alınan gerek tıbbi hizmetlerde gerekse de otopark, kafeterya gibi destekleyici birimlerimizden değişen oranlarda indirim hakkınız olacaktır. Bu indirim oranlarımız web sitemize kart tiplerimiz altında detaylıca listelenmektedir.

Bunun dışında ayrıca Medicard sahibi hastaların tıbbi geçmişleri yakından takip edilerek, kişiye özel kampanyalar, check up paketleri planlanarak sunulmaktadır.

Yakın bir dönemde de kartımıza puan kazanım hizmeti de yüklenecektir.

Nasıl Medicard Sahibi Olabilirim?

MEDICARD’a sahip olabilmeniz için www.medicard.com.tr adresinden MEDICARD başvuru formunu doldurarak ya da size en yakın Medicana Hastanesine gelerek , başvuru formunu doldurup bir MEDICARD edinebilir, avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Online Başvuru:

www.medicard.com.tr web sitesinde yer alan Medicard başvuru formu alanına gidip formu tıklamanız durumunda, online başvuru formumuz açılacaktır.

Form üzerinde yer alan alanları eksiksiz doldurmanız ve formu web üzerinden paylaşmanız durumunda, talebiniz anında değerlendirilecektir.

Form üzerinden belirttiğiniz şekilde  (ister adresiniz kartınız kargo ile yollanacak, isterseniz de herhangi bir Medicana Hastanemizin bankosundan teslim edilecektir) kartınız hazır edilecektir.

Hastanelerimize başvurmanız durumunda da, hasta kabul bankolarında görevli arkadaşlarımız Medicard başvuru talebinizi alarak, size başvuru formunu ileteceklerdir, Formu imzalamanız sonrasında anında kartınız elden size sunulacaktır.

Üyelik bilgilerinizi güncellemek için 0850 460 63 34 nolu Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir, Hasta ilişkileri danışmanına başvurabilirsiniz.

Medicard sahibi olmak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekir mi?

Hayır,MEDICARD için herkes ücretsiz olarak başvurabilir.

Medicard başvurum ne kadar zamanda sonuçlanır?

Hastane bankolarımızdan yapılan MEDICARD başvurusunda, başvuru formunu eksiksiz ve doğru dolduran hastalarımızın başvuru anında sonuçlanır; internet üzerinden yapılan başvurularda ise formun eksiksiz ve doğru doldurulmasının ardından en geç 10 gün içerisinde sonuçlanır ve adresinize postalanır.

Medicard alıcıya nasıl ulaştırılıyor?


Hastanelerimizden yapılan başvurularda kartınız anında size teslim edilir; web’den yapılacak başvurularda ise kartınız özel bir dağıtım firması aracılığıyla imza karşılığında kişiye teslim edilmektedir ya da istediğiniz Medicana Hastaneleri’nden gelip kartınızı teslim alabilirsiniz.

Medicard avantajları nelerdir?

Bu kart sayesinde: Otopark & vale hizmetleri, kafeterya hizmetleri, çağrı merkezi randevu sürecindeki ayrıcalıklar, üyelere özel desk, laboratuvar ve Radyoloji hizmetleri, kişiye özel hasta danışmanı atama, anlaşmalı firmalarla işbirlikleri, e-bülten üyeliği, oda upgrade seçeneği ayrıcalıklarından birçoğuna sahip olma şansınız vardır.

Medicard ile hangi işlemler yapılabilir?

MEDICARD ile hastanelerimizde kişiye özel hizmetten ve kart sahiplerine sunulan özel avantajlardan yaralanılabildiği gibi aynı zamanda, hastanemizde gerçekleştirdiğiniz işlemleri, sağlık süreçlerinizi takip edebilirsiniz.

Yakınlarıma ek kart alabilir miyim?

Hayır. MEDICARD bireysel hasta takip kartı olduğundan kişiye özeldir. Medicana Sadakat programına üye olmak isteyen herkes form doldurarak üye olabilmektedir.

Medicard avantajlarından bütün Medicana hastanelerinde yararlanabilir miyim?

Evet. Bütün Medicana Hastaneleri’nde bütün Sadakat programı avantajlarından yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, hastanemize gelip size özel tanımlanan avantajları kullanmak istediğinizi hasta hizmetlerine bildirmenizdir.

Medicard’ım kayboldu, ne yapmalıyım?

Kartın kayıp olması durumunda tekrardan web sayfamız, hastane bankolarımızdan MEDICARD talep formunu doldurarak, formdaki kayıp veya çalıntı olduğunu belirten alanı işaretliyip veya 0850 460 63 34 no’lu Çağrı Merkezi numaramızı arayarak çalıntı bildirimini yaparak tekrar MEDICARD sahibi olabilirsiniz.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Çağrı merkezimizden, hastane bankolarımızdan veya web sitesinde üyelik iptali başvurusu yaparak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Medicard üyeliğinin belirli bir bitiş tarihi var mıdır?

Hayır. MEDICARD’ınız Medicana Hastaneleri’nde aksi duyurulmadığı sürece geçerli olmaya devam edecektir.

Kartımın avantajlarından yakınlarım da yararlanabilir mi?

Hayır,MEDICARD avantajları kişiye özel olarak tanımlanır.

Medicard’ın yıllık aidatı var mı?

Hayır, herhangi bir aylık söz konusu değildir.

Medicard sunduğu faydalar ve fırsatlardan nasıl haberdar olabilirim?

www.medicard.com.tr sayfasından takip edebilirsiniz.Ayrıca üyelerimize periyodik olarak yollanan e-bültenimizden de takip edebilirsiniz.