ÖZELLİKLİ BRANŞLAR


+A A-

Beyin Sinir ve Omurga Cerrahi

Beyin ve sinir cerrahisi son derece özel ve kapalı bir alandır, bu alanda yaşanabilecek tıbbi sorunlar kişinin hayatını direk ve hızla etkilemektedir. Bu sebep ile beyin ve sinir cerrahisini ilgilendirebilecek tüm rahatsızlıkların nöroloji uzmanlarımız desteği ile hızla tanınması ve tedavi edilmesi için hastanemizde ileri teknoloji radyoloji tetkikleri kullanılmaktadır. Gerek beyin gerek omurga ameliyatları yine ileri teknoloji ile kapalı olarak yapılabilmektedir. Hastanemizde navigasyon, radyo frekans, lazer gibi teknikler ve çok daha fazlası kullanılarak hastalarımızın tedavisi mümkün olduğunca minimal invaziv yöntemlerle yapılmaktadır.

İleri Teknoloji Diş Kliniği

Medicana Haznedar’da Diş Kliniğimiz, Aralık 2007 tarihinden bu yana İstanbullulara hizmet vermektedir. Dünya standartlarına paralel çalışan, bilimsel araştırmalarıyla adından söz ettiren klinik, uzman ve akademik bir kadroya sahiptir. Hastaların tedavilerinde ileri teknoloji kullanılarak, en üst düzeyde hasta memnuniyeti sağlanması amaçlanmaktadır. Hastaların diş hekimliği teknolojisinin en son gelişmelerinden yararlanması ve ağız diş sağlığı hizmetlerinin daha yaygın olarak hastalara sunulması amacıyla yola çıkan Medicana Diş Kliniğinde tam steril koşullarda çalışılmaktadır.

Göz Hastalıkları

Hastanemiz göz hastalıkları alanında güçlü bir hekim kadrosu ile bir merkez statüsünde hizmet vermektedir. Son teknoloji ile donatılmış olan göz ünitemizde her türlü göz ölçümü yapılabilmekte. Katarakt ameliyatları en güvenilir ve en yüksek kalitede lensler ile birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Uygun hastalarımızda akıllı mercek denilen 2-3 odaklı mercekler kullanılarak hastalarımız gözlük kullanımından da kurtarılmaktadır. Tüm göz cerrahilerinin yanı sıra kronik göz rahatsızlıkları da itina ile takip edilerek kişilerin hayat kalitesinin yükseltilmesi hedeflenmektedir.

EEG – EMG

EEG, beyinde bulunan sinir hücrelerine ait elektriksel faaliyetlerin, saç derisine yapıştırılan elektrotlar sayesinde algılanması ve bilgisayarlar ile voltajının yükseltilerek kaydedilmesidir. EEG, kişiye rahatsızlık vermeyen basit bir testtir. Ortalama 10-15 dakika içinde tamamlanır. Merkezî sinir sisteminin ilerleyici olan veya olmayan hastalıklarında güvenilir ve bilgi verici araştırma yöntemi olarak EEG kullanılmaktadır. Hastanemiz uzman kadrosu ile EEG den yararlanarak beyin ve merkezi sinir sisteminin tüm rahatsızlıklarını tespit edebilmektedir.

EMG testi iki bölümden oluşmaktadır. Bu test ile hem kasın hem de kaslara gelen sinirin ve ilgili sinir ile kas lifleri arasındaki bileşke bölgelerin işleyişi hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Testler ortalama 20 ila 30 dakika sürmektedir. Bu test sayesinde uzmanlarımız vücudunuzun her hangi bir yerinde bulunan sinirlerde harabiyet olup olmadığını hızlı bir şekilde tespit ederek gereken tedaviyi almanızda sizlere yardımcı olmaktadır.

Uyku Laboratuvarı

Gündüz yorulan bedenin gündelik işlere ara vererek; gece boyunca biyolojik ve kimyasal fonksiyonları sayesinde, fiziksel ve ruhsal durumunun yeniden yapılanmasına uyku adı verilmektedir. Hayatımızın üçte birinin uykuda geçtiği düşünüldüğünde, ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Zira vücut, uyku sayesinde dinlenerek kendini yenileme imkânı bulur.

Uyku halindeki bozukluklar, aşırı uyuma ya da hiç uyuyamama, uyku esnasında ortaya çıkan ve uyanıklık fonksiyonlarının bozulmasına sebep olan rahatsızlıklar ile uyku durumunu etkileyen diğer hastalıklar uyku tıbbının ana çalışma alanını oluşturmaktadır. 80'i aşkın farklı uyku ve uyanma problemi mevcuttur. Hastanemizde uzman kadromuz ve uzman teknisyenimiz ile tüm uyku bozukluklarının tanısı konularak tedavisi düzenlenmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi branşımız yıllardır uluslararası alanda savaş yaralılarının cerrahi tedavilerini üstlenen yüksek sayıda cerrahi müdahale yapan uzman bir kadrodan oluşmaktadır. Sadece savaş yaralısı değil her türlü travma sonrası oluşan kırık, çıkık ve yaralanmalar ile doğumsal ya da kazanılmış tüm ortopedik sorunlara kalıcı çözüm üretmeyi hedef edinen ekibimiz güncel yenilikleri takip ederek yeni tedavi yaklaşımlarını oluşturmaktadır.

Plastik Cerrahi

Hastanemizde güçlü plastik ve estetik cerrahi kadromuz ile hem estetik cerrahisi hem de rekonstrüktif cerrahide hasta memnuniyeti temelinde her türlü cerrahi operasyon ve diğer medikal estetik yöntemleri kullanmaktadır. Hastanemiz plastik ve estetik cerrahisinin geniş kadrosu ile rinoplasti (Burun estetiği), yüz germe, karın germe, meme büyültme, meme küçültme, meme dikleştirme, kalça estetiği, dolgu, botoks ve benzeri tüm işlemler yapılmaktadır.

Dermatoloji

Hastanemiz dermatoloji alanında akademik kadroda son derece tecrübeli hekimimiz ile hizmet vermektedir. İlgili alanda amacımız sadece hastayı tedavi etmek değil aynı zamanda mutlu da etmektir. Kullanılan ileri teknoloji cihazlar ile kişiler hem tedavi edilmekte hem de botoks, dolgu, ve benzeri medikal işlemler ile kişilere estetik hizmeti de verilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarımız kadın hatalıkları ile alakalı tüm cerrahi işlemleri başarı ile yapmaktadır. Hastanemizde kadın hastalıklarını ilgilendiren tüm kanser türlerine karşı ameliyatlar yapılmaktadır. Tüm hekimlerimiz her gün onlarca gebe takibi yapmakta olup gebe takip sonrası tecrübeli doğumhane, bebek bakım odası ve yeni doğan yoğun bakım ile tüm gebelerimizin gerek doğum gerekse de sezaryenlerinde güven ile çalışmaktadır. Doğum sonrası düşük ağırlıklı bebeklerin takibi akademik pediatri kadromuz tarafından yapılmaktadır.

Üroloji

Hastanemiz üroloji ekibi akademik kadrolardan oluşan, İstanbul Avrupa yakasının belki de en güçlü üroloji ekibidir. Hastanemizde gerek açık gerek kapalı olmak üzere tüm ürolojik operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Tüm böbrek ve ürolojik kanser ameliyatları hocalarımız tarafından yapılmaktadır. Her türlü prostat hastalığı ne kadar büyük olduğuna bakılmaksızın HOLEP yöntemi ile başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Hastanemizde şu an dünyada sayılı merkezde yer alan ESWL (Taş Kırma) sistemi bulunmakta olup hastalarımızı ağrısız bir şekilde böbrek taşlarından kurtarmaktayız. Yine belirli böbrek taşlarında gerektiğinde kapalı yöntem lazer ile böbrek taşlarını temizlemekteyiz.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi branşında uzman hekimlerimizin yanı sıra fizik tedavi ünitemizde de gerek yetişkinlere gerek çocuklara her türlü fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulanabilmektedir. Çocukların doğumsal rahatsızlıklarında, hayata daha sıkı tutunması için fiziksel rehabilitasyonun yanı sıra yüksek iletişim ile tedavi programıyla uyumu arttırmak da temel ilkelerimizdendir. Fizik tedavi ve Rehabilitasyon birimimiz multi disipliner yaklaşım ile hastalarına yaklaşmak adına beyin ve sinir cerrahisi, nöroloji ve ortopedi ile entegre olarak çalışmaktadır.

İç Hastalıkları

İç hastalıkları multidisipliner çalışmanın en önemli olduğu branştır. Zira yeri geldiğinde kalp hastaları, akciğer hastaları, nöroloji hastaları ve aslında diğer birçok branşı ilgilendirebilecek hastalar iç hastalıklarına başvurabilmektedir. Bu sebeple bu branştaki hekimlerimiz diğer tüm branş hekimlerimiz ile yakın ilişki içerisinde çalışmakta, gerektiğinde hastayı ilgili branş hekimine refere etmektedir. Hastaları tedavi etmek ilk önceliğimiz olsa da hemen ardından hastaların sağlık üzerine olan bilgilerine bir şeyler katmak ikinci önceliğimizdir. 

Beslenme ve Diyet

Beslenme ve diyetten toplumun anladığı temel öge kilo verme olsa da, bizim bu konuya yaklaşımımız kişiye doğru beslenme alışkanlığı katarak kalıcı bir değişim sağlamaktır. Biz biliyoruz ki, kilo verdirme son derece kolay bir olaydır ancak önemli olan kişinin sağlıklı kiloda kalabilmesidir. Uzmanlarımız bu sebep ile diyet hizmetinin yanı sıra hayat koçluğu misyonunu da üstlenmektedir. Bu bağlamda ilk yaptığımız şey muayene değil seans hizmetidir. Hastalarımıza kilo verdirdiğimizde değil mentalitelerini değiştirdiğimizde mutlu olmakta ve bu noktada kendimizi başarılı addetmekteyiz.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana Haznedar Hastanesi’nin Acil Servisi’nde 7 gün 24 saat boyunca tüm hizmetler, ayaktan ve yatan hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odaları yer almaktadır.

Klinik Laboratuvarlar

Gelişmiş ülkelerde en iyi örneklerini gördüğümüz tıbbi uygulamalarda, yetenek ve olanakları artmış laboratuvarın, bilgili ve gelişmeleri en iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Medicana Haznedar Hastanesi’nin klinik laboratuvarları söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak üzere hastane laboratuvarı gerek iç kalite gerekse dış kalite kontrol programları dahilinde yer alan kalite belirteçleri doğrultusunda günlük, haftalık ve aylık olarak izlenmektedir.

Bu çalışma süreçleri klinik laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası süreçleri takip etmeyi sağlamaktadır. Laboratuvar çalışanlarının ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

• Biyokimya Laboratuvarı

• Mikrobiyoloji Laboratuvarı