KURUMSAL HABERLER


+A A-
Hamileler İçin Güvenli Muayane ve Doğum

Hamileler İçin Güvenli Muayane ve Doğum Op. Dr. Gülçin Türkmen SarıyıldızMedicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü“Covid-19 salgını günümüzde dünyadaki en önemli sağlık problemi. Gerek devlet, gerekse sağlık çalışanları yoğun bir şekilde salgını kontrol altına alıp, bir taraftan insanların hastalığa yakalanmasını engellemeye çalışırken, bir taraftan da Covid-19’a yakalananları tedavi etmeye çalışıyor.

07.04.2020
‘Corona virüsü salgını ve Böbrek nakli’

Böbrek nakli olmuş hastalar bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaç kullandıkları için genel enfeksiyonlara karşı dirençlerinin düşük olduğu bilinmektedir. Nakil hastaları corona virüsü karşı maksimum önlem ile koruma tedbirlerinin alması gerekir.

06.04.2020
Panik Olmayın Ama Tedbir Almayı Unutmayın!

Covid-19 ağır solunum yetmezliğine yol açabilen, yüksek ateş, halsizlik ve zatüre ile seyreden infeksiyona neden olan virüstür. Daha önce insanda görülmeyen bu virüs, şimdi dünya çapında salgına yol açmıştır. Sağlık bakanlığımızın etkili çalışmaları sonucu ülkemizde daha yavaş yayılmaktadır. Ancak tüm toplumun dikkatli olması ve bakanlığımızın bildirdiği önlemlere azami uyması gerekmektedir. Özelikle Kanser Hastaları gibi vücut direnci düşük kişiler ve bağışıklık sistemindeki baskılanmış kişiler panik yapmamalı ama doğru tedbirleri almalıdır.

24.03.2020
Covid-19’dan Korunurken Diş Tedavisi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, kişiden kişiye hızlı bir şekilde yayılıyor. Eğer ateş, öksürük, kas ağrısı gibi belirtileniz varsa ya da yurt dışından geldiyseniz diş muayenenizi erteleyin Koronavirüs, dünyada 100'den fazla ülkeye yayıldı. Birçok ülkede virüs kalabalık ortamlardan yayılmaya başlaması ile Koronavirüsten korunmak için çevremizdeki birçok kişi, verilen tavsiyeler doğrultusunda kendince önlemlere uymalıdır.

21.03.2020
Romatolojide Takipli Hastalar İçin Koronavirüs (COVİD-19)

Koronavirüs insanlarda soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi daha şiddetli hastalıklara veya zatürreye kadar solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilen bir virus ailesidir. Koronavirüs (COVID-19) bu ailenin yeni bir üyesidir ve dünyada pek çok ülkeyi ve kişileri etkileyerek pandemi olarak adlandırılan dünya çapında olan bir salgın halini almıştır. Dünyada yeni bir vürus olduğu için hiç kimse bu viruse bağışık değildir ve bu nedenle hastalık çok daha kolay ve hızlı bir şekilde insandan insana yayılabilmektedir.

20.03.2020
SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ TAMAMEN DİJİTALLEŞMEK

Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü ve Başhekimi Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız ile Sağlık ve Teknolojiyi konuşuyoruz.

01.12.2019
TEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIKARI

Tüm dünyada çiftlerin yaklaşık yüzde 15’i kısırlık nedeniyle tüp bebek yöntemine başvurmak zorunda kalmaktadır. 100 çift, 2 yıl boyunca tedaviye devam ettiğinde, yaklaşık 90 çiftin mutlu sonuca ulaştığı tespit edilmiştir.

01.12.2019
Sessiz Hastalık

Pankreas kanseri, Apple'ın kurucu ortağı Steve Jobs da dahil olmak üzere birçok tanınmış figürün ölümüne neden olan hastalık olarak dikkat çekmiştir. Steve Jobs’a 2003 yılında bu hastalığın tanısı konmuş, 2011 yılında hayatını kaybetmişti. Steeve Jobs hastalığın nadir bir formu olan bir adacık hücresi nöroendokrin tümörüne sahipti. Tedavisi oldukça radikal bir şekilde yapıldı.

28.11.2019
KANSER ÇOCUK SAHİBİ OLMAYA ENGEL DEĞİL

Kanser tedavisi üreme sağlığına olumsuz etkileyebilir, kemoterapi ve radyoterapi tedavi öncesinde sperm/yumurta dondurma ile hastanın sağlığına kavuşmasının ardından tüp bebek tedavisi uygulanabilmekte.

23.11.2019