ÖZELLİKLİ BRANŞLAR


+A A-

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Medicana International Ankara Hastanesi, ileri kanser tedavisinin yapıldığı tek merkez olarak da Ankara ve çevresinde büyük bir ihtiyaca yanıt vermektedir. Ankara’da ilk kez bir özel sektör hastanesinde bulunan Multi-Slice CT, PET-CT, MR, Ultrasonografi, IMRT yapabilen LINAC cihazları, konvansiyonel radyoloji ve nükleer tıp görüntüleme yöntemleri ve radyasyon onkolojisi, Medicana International Ankara Hastanesi’ni kanser tedavisinin de merkezi haline getirmektedir.

Kanser tedavisinde öne çıkan nükleer tıp ünitemizde bulunan son teknoloji ürünü

PET-CT görüntüleme cihazı sayesinde kanserli hücreler hemen tespit edilebilip yayılımı gösterilebildiğinden gerekli tedavi sadece kanserli hücrelere yapılmakta, böylece sağlıklı hücrelerin zarar görmesi önlenmektedir.

Kemik İliği Merkezi:

Kemik İliği Transplantasyonu Merkezimiz, Şubat 2012’den bu yana Ankara’dan, Türkiye’nin birçok kentinden ve dünyanın birçok ülkesinden hastalara ikinci yaşama “merhaba” demelerini sağlamaktadır. Kasım 2017 itibarıyla 1000’den fazla kemik iliği

nakli yapmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Her biri ilgili alanlarda uzman doktor ekibimiz, uzman sağlık personeli ve dünya standartlarında 14 HEPA filtreli hasta odası ile birçok hastanın kemik iliği nakli ihtiyaçlarını karşılama ve hayatta kalma oranını en üst düzeye çıkarmak hedefimizdir.

Organ Nakli Merkezi

Medicana International Ankara Hastanesi, organ nakli ile hastalarının yeni bir hayata

“merhaba” demelerini sağlayarak ileri tıbbi uygulamalar kapsamında yüksek başarı

oranları elde etmeyi amaçlamaktadır. Açılmasından kısa bir süre sonra, Organ Nakli Merkezi 2009 yılının Ekim ayında kuruldu. O zamandan beri merkezde böbrek

ve karaciğer nakli ameliyatları yapıldı. Uluslararası standartlarda hizmet veren

hastanemiz, karaciğer ve böbrek nakli konusunda uzmanlaşmış cerrahlara sahiptir. Ekipler, nefrologlar, gastroenterologlar, enfeksiyon doktorları, psikiyatristler, beslenme ve diyet uzmanları ve deneyimli sağlık personeli tarafından desteklenmektedir. Medicana Ankara Organ Nakli Merkezi, hem Ankara ve çevre illerden gelen hastalara hem de geniş bir coğrafyadan gelen uluslararası hastalara hizmet vermektedir.

Kardiyoloji Merkezi

Uzman kardiyoloji hekim kadromuz ile her türlü kalp ve kalp kapakçığı hastalıkları, mitral yetersizlikler (MitraClip (Mandallama), Mitral Halka Daraltma Sitemi (Carillon Cihazı), Mitral Balon Valvüloplasti, (Mitral Kapağı Balon ile Genişletme Tedavisi) Aritmiler, Koroner girişimler (ameliyatsız olarak kasık, kol, bilek gibi bölgelerden bir atardamara girilerek koroner damarları açmada kullanılan balon anjiyoplasti-stent ve diğer işlemler), EPS, Ablasyon, koroner arter hastalıkları, Kalp kapak hastalıkları, kalp yetersizliği, hipertansiyon, Aort Kapağının Ameliyatsız Değiştirilmesi (TAVİ) yöntemleri ile hastalarımız sağlığına kavuşturulmaktadır.

Obezite Merkezi

Yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarında meydana gelen gelişimlere bağlı olarak tüm dünyada obez birey sayısında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Sosyal yaşamın olumsuz olarak etkilenmesinin yanı sıra, tip-2 diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları, kanser, infertilite ve depresyon gibi pek çok farklı sağlık sorununa yol açabilen obezite, tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır.

Obezite tedavisinin etkin ve sürdürülebilir şekilde yürütülmesi amacıyla açılan obezite merkezimizde uygulanmak üzere geliştirdiğimiz sağlıklı yaşam programlarımız için beden kitle indeksi 30 ve üzerinde olan herkes başvuru yapabilmektedir.

Obezite merkezimizde hastanın sağlık problemlerinin yanı sıra obezite ile alakalı olarak detaylı tıbbi bilgiler, sağlık ve yaşam becerileri hakkında eğitimler düzenlemektedir.

Evde Bakım Hizmetleri

Uzman ekibimiz, Hastalarımızın ihtiyacı olan sağlık hizmetlerini ile evde de sunmaktadır.

Evde doktor muayenesi, evde hemşirelik hizmetleri, evde check up, evde fizyoterapi, kalp ve damar ameliyatları sonrası evde bakım, ameliyat sonrası bakımlar, yaşlı hasta bakımı, doğum sonrası anne bebek bakım ve ihtiyaçları, emzirme eğitimi, pansuman, yatak yarası bakımı, evde serum uygulaması, evde aşı uygulaması yara bakımı, tüm tetkikler, EKG gibi birçok hizmette yanınızdayız.

Cyberknife

Cyberknife Radyocerrahi, tüm vücutta milimetreden daha hassas doğrulukla tümör tedavisi yapmak için tasarlanmış, dünyadaki ilk ve tek robotik radyocerrahi sistemidir. Bu sistem sayesinde radyasyon demetleri odaksal olarak kullanılarak, beyin ve vücuttaki kanserli dokular yüksek dozlarla tedavi edilmektedir. Normal dokular, radyasyonun etkilerinden maksimum oranda korunmaktadır.

Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli doktorlar ve son teknoloji tıbbi altyapı ile en kaliteli sağlık hizmetini sunmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz, yardımcı üreme teknikleri alanında en son teknoloji ve tedavi yöntemlerini kullanır. Birim, üreme sağlığı alanında birçok başarıya imza atan tanınmış ve güvenilir uzmanlara ev sahipliği yapmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli bir jinekolog ve kadın doğum uzmanı ekibi, Androloji (erkek kısırlığı) uzmanları, embriyologlar, biyologlar ve hemşirelerden oluşmaktadır.

Klinik Laboratuvarlar

Gelişmiş ülkelerde en iyi örneklerini gördüğümüz tıbbi uygulamalarda, yetenek ve olanakları artmış laboratuvarın, bilgili ve gelişmeleri en iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Medicana International Ankara Hastanesi’nin klinik laboratuvarları söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak üzere hastane laboratuvarı Kalite Kontrol Programı dahilinde yer alan kalite belirteçleri doğrultusunda aylık olarak izlenmektedir.

Bu çalışma süreçleri klinik laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası süreçleri takip etmeyi sağlamaktadır. Laboratuvar çalışanlarının ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

• Biyokimya Laboratuvarı

• Mikrobiyoloji Laboratuvarı

• Hematoloji Laboratuvarı

• İmmünoloji Laboratuvarı

• Seroloji Laboratuvarı

Yoğun Bakım Hizmetleri

Hastanemiz 17 dahili ve cerrahi yoğun bakım ünitesi, 9 KVC yoğun bakım Ünitesi, yeni doğan yoğun bakımda 10 Kuvöz ve 5 Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yatağı ile hizmet vermektedir.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Bebek Uyum - Eğitim Salonu da mevcuttur.

Özelleştirilmiş Çocuk Kliniği

“Bebek dostu” hastane nitelikleri taşıyan Medicana International Ankara Hastanesi, tüm yaş grupları için özel olarak geliştirilen konsepti, mimarisi ve uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Çocuk kliniğimiz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşının yanı sıra, çocuk alerjisi, çocuk cerrahisi, çocuk endokrinolojisi, çocuk gastroenteroloji, çocuk gelişim danışmanı, çocuk hematolojisi ve onkolojisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk romatolojisi branşları ile hizmet vermektedir.

Gerek ayaktan hasta çocuk polikliniği oyun alanları ile gerekse yatan hasta katları   ile çocuklarımıza özel mimarisi ile dizayn edilmiştir.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana International Ankara Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, ayaktan ve yatan hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 1 adet izolasyon odası olmak üzere 10 adet gözlem yatağı yer almaktadır.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana International Ankara Hastanesi teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ve modern binasıyla sadece Ankara ve çevre illerin değil, Orta Doğu, Balkanlar ve Kafkasya’nın da en gelişmiş sağlık merkezlerinden biridir.

Medicana International Ankara Hastanesi, sunduğu ileri hizmet kalitesi ile Ankara’nın sağlık turizmine de canlılık getirmiştir. Hastanemiz sağlık turizmi alanında özellikle kardiyoloji, genel cerrahi, beyin ve sinir cerrahisi, kalp-damar cerrahisi, tüp bebek, organ ve doku nakli, göz, ağız ve diş sağlığı, plastik cerrahi ve kozmetoloji bölümleriyle ön plana çıkmaktadır.

Hastanemizde 7/24 ingilizce, rusça, arapça, kürtçe ve somalice hizmet veren tercümanlarımız tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.