TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA Kadın Hastalıkları ve Doğum

Medicana International Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum

Medicana International Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde genel kadın sağlığı, menopoz-osteoporoz, gebelik takibi, riskli gebelikleri izleme, yardımcı üreme teknikleri ile kadınlık organları kanserleri gibi birçok alanda da hizmet verilmektedir. Ayrıca bölümümüz tarafından doğuma hazırlık seminerleri, ebeveynlere yönelik eğitim seminerleri eğitimciler tarafından veriliyor.Medicana International Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarf edilmekteyiz. Yine Kadın Hastalıkları hekimlerinin gözetiminde tanı ve tedavi hizmetleri verilmekte.

Medicana International Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde hizmetler, çeşitli alt birimlerle işbirliği içinde çalışan, konularında uzman hekimler tarafından yürütülmektedir. Anne ve bebek sağlığı, yüksek riskli gebelikler, gebeliklere yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler, izlem ve tedavi çalışmaları yürütülmektedir.

Hizmetlerimiz;

  Gebe Takibi

  Normal Doğum

  Sezaryen

  Tüp Bebek

  Ürojinekolkoji (İdrar Kaçırma Genital Organlarda Sarkma Sorunları)

  Genital Bölge Estetiği

  Jinekolojik Onkoloji

Medicana International Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum içerisinde kadın kanserlerine yönelik, kanser taraması, kanser erken teşhis ve tedavisine yönelik olarak kolposkopi ve laparoskopik işlemler gerçekleştirilmektedir.

  Jinekolojik Endoskopik Cerrahi (Laparoskopik ve Histeroskopik Cerrahi)

Miyom Tedavisi, Çikolata Kisti Tedavisi, Yumurtalık Kisti Tedavisi, Kapalı Miyom Ameliyatı, Kapalı Rahim Ameliyatı, Kapalı Yumurtalık Kisti Ameliyatı, Histeroskopi

  Yüksek Riskli Gebelik (Perinatoloji)

Medicana International Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümüzde hizmet veren Yüksek Riskli Gebelik Ünitesi´nde risk taşıyan gebelere yönelik özel entegre bir bakım ve takip programı sunulmaktadır.

 • Ayrıntılı Fetal Ultrasonografi / 4 boyutlu Ultrasonografi
 • Fetal Ekokardiyografi
 • Amniyosentez
 • Koryon Villus Örneklemesi
 • Fetal Anemi Tanı Takip Ve Tedavisi (Transfüzyon)
 • Çoğul Gebelikler
 • Fetal Anomaliler