ÖZELLİKLİ BRANŞLAR


+A A-

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Medicana International İstanbul Hastanesi, ileri kanser tedavisinin yapıldığı tek merkez olarak da İstanbul ve çevresinde büyük bir ihtiyaca yanıt vermektedir. İstanbul’da ilk kez bir özel sektör hastanesinde bulunan Multi-Slice CT, PET-CT, MR, Ultrasonografi, IMRT yapabilen LINAC cihazları, konvansiyonel radyoloji ve nükleer tıp görüntüleme yöntemleri ve radyasyon onkolojisi, Medicana International İstanbul Hastanesi’ni kanser tedavisinin de merkezi haline getirmektedir.

Kanser tedavisinde öne çıkan nükleer tıp ünitemizde bulunan son teknoloji ürünü

PET-CT görüntüleme cihazı sayesinde kanserli hücreler hemen tespit edilebilip yayılımı gösterilebildiğinden gerekli tedavi sadece kanserli hücrelere yapılmakta, böylece sağlıklı hücrelerin zarar görmesi önlenmektedir.

Kemik İliği Merkezi:

Kemik İliği Transplantasyonu Merkezimiz, 2020’den bu yana İstanbul’dan, Türkiye’nin birçok kentinden ve dünyanın birçok ülkesinden hastalara ikinci yaşama “merhaba” demelerini sağlamaktadır. 2020 itibarıyla kemik iliği nakli yapmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Her biri ilgili alanlarda uzman doktor ekibimiz, uzman sağlık personeli ve dünya standartlarında 11 HEPA filtreli hasta odası ile birçok hastanın kemik iliği nakli ihtiyaçlarını karşılama ve hayatta kalma oranını en üst düzeye çıkarmak hedefimizdir.

Organ Nakli Merkezi

Medicana International İstanbul Hastanesi, organ nakli ile hastalarının yeni bir hayata

“merhaba” demelerini sağlayarak ileri tıbbi uygulamalar kapsamında yüksek başarı

oranları elde etmeyi amaçlamaktadır. Açılmasından kısa bir süre sonra, Uluslararası standartlarda hizmet veren hastanemiz böbrek nakli konusunda uzmanlaşmış cerrahlara sahiptir. Ekipler, nefrologlar, gastroenterologlar, enfeksiyon doktorları, psikiyatristler, beslenme ve diyet uzmanları ve deneyimli sağlık personeli tarafından desteklenmektedir. Medicana İstanbul Organ Nakli Merkezi, hem İstanbul ve çevre illerden gelen hastalara hem de geniş bir coğrafyadan gelen uluslararası hastalara hizmet vermektedir.

Kardiyoloji Merkezi

Uzman kardiyoloji hekim kadromuz ile her türlü kalp ve kalp kapakçığı hastalıkları, mitral yetersizlikler (MitraClip (Mandallama), Mitral Halka Daraltma Sitemi (Carillon Cihazı), Mitral Balon Valvüloplasti, (Mitral Kapağı Balon ile Genişletme Tedavisi) Aritmiler, kalp pili, Koroner girişimler (ameliyatsız olarak kasık, kol, bilek gibi bölgelerden bir atardamara girilerek koroner damarları açmada kullanılan balon anjiyoplasti-stent ve diğer işlemler), EPS, Ablasyon, koroner arter hastalıkları, Kalp kapak hastalıkları, kalp yetersizliği, hipertansiyon, Aort Kapağının Ameliyatsız Değiştirilmesi (TAVİ) yöntemleri ile hastalarımız sağlığına kavuşturulmaktadır.

Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli doktorlar ve son teknoloji tıbbi altyapı ile en kaliteli sağlık hizmetini sunmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz, yardımcı üreme teknikleri alanında en son teknoloji ve tedavi yöntemlerini kullanır. Birim, üreme sağlığı alanında birçok başarıya imza atan tanınmış ve güvenilir uzmanlara ev sahipliği yapmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli bir jinekolog ve kadın doğum uzmanı ekibi, Androloji (erkek kısırlığı) uzmanları, embriyologlar, biyologlar ve hemşirelerden oluşmaktadır.

Klinik Laboratuvarlar

Gelişmiş ülkelerde en iyi örneklerini gördüğümüz tıbbi uygulamalarda, yetenek ve olanakları artmış laboratuvarın, bilgili ve gelişmeleri en iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin klinik laboratuvarları söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde

etmek ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak üzere hastane laboratuvarı Kalite Kontrol Programı dahilinde yer alan kalite belirteçleri doğrultusunda aylık olarak izlenmektedir.

Bu çalışma süreçleri klinik laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası süreçleri takip etmeyi sağlamaktadır. Laboratuvar çalışanlarının ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

  • Biyokimya Laboratuvarı
  • Mikrobiyoloji Laboratuvarı
  • PCR Laboratuvarı
  • Hematoloji Laboratuvarı
  • İmmünoloji Laboratuvarı
  • Seroloji Laboratuvarı

Yoğun Bakım Hizmetleri

Hastanemiz  dahili ve cerrahi yoğun bakım ünitesi 14 , 13 KVC yoğun bakım Ünitesi, yeni doğan yoğun bakımda 7 Kuvöz ve 7 Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yatağı ile hizmet vermektedir.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Bebek Uyum - Eğitim Salonu da mevcuttur.

Gerek ayaktan hasta çocuk polikliniği oyun alanları ile gerekse yatan hasta katları   ile çocuklarımıza özel mimarisi ile dizayn edilmiştir.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, ayaktan ve yatan hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane Acil Servis Bölümü’nde 1 adet izolasyon odası olmak üzere 7 adet müşaade gözlem yatağı yer almaktadır. Ayrıca 2 kırmızı alan yatağı, 1 sarı alan yatağı, 1 CPR odası, 1 adette görüntüleme odası bulunmaktadır.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana International İstanbul Hastanesi teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ve modern binasıyla sadece İstanbul ve çevre illerin değil, Orta Doğu, Balkanlar ve Kafkasya’nın da en gelişmiş sağlık merkezlerinden biridir.

Medicana International İstanbul Hastanesi, sunduğu ileri hizmet kalitesi ile İstanbul’un sağlık turizmine de canlılık getirmiştir. Hastanemiz sağlık turizmi alanında özellikle kardiyoloji, genel cerrahi, beyin ve sinir cerrahisi, kalp-damar cerrahisi, tüp bebek, organ ve doku nakli, göz, ağız ve diş sağlığı, plastik cerrahi ve kozmetoloji bölümleriyle ön plana çıkmaktadır.

Hastanemizde 7/24 ingilizce, rusça, arapça, kürtçe ve somalice hizmet veren tercümanlarımız tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.