TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ Çocuk Kardiyolojisi

Medicana International İstanbul,  bünyesinde bulundurduğu konjenital kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde de deneyimli, pediatrik kardiyoloji, kalp cerrahisi ve anestezi doktorları ile en yeni teknoloji ve olanakları kullanılarak hastalara bu alanda kaliteli hizmet verebilen merkezlerin başında gelmektedir.

Çocuk Kardiyoloji bölümü, yenidoğan bebeklerden, doğumsal kalp hastalığı olan çocuk yada erişkin  her yaş grubu hastanın doğumsal sorunlarını ve tüm çocukluk yaş grubunun doğum sonrası gelişen  kazanılmış  dediğimiz kalp hastalıkların  en son teknoloji ile donatılmış cihazlar ve konularında deneyimli akademik kadro ile en üst düzeyde teşhis ve tedavi etmektedir.

Tüm dünyada ve Türkiye’ de sayılı merkezde bulunan Flat Panel olarak adlandırılan,  elde edilen anjiyografi görüntülerinin kalitesini en üst düzeye çıkaran anjiyografi cihazları kullanılmaktadır.

Günümüzde girişimsel kardiyolojik yöntemlerin konjenital kalp hastalıklarının tedavisindeki yeri çok hızlı bir şekilde artmaktadır. Örneğin birçok kapak ya da damar darlıkları artık anjio laboratuvarında ameliyata gerek olmadan açılabilmektedir. 

Ayrıca doğum sonrası kapanması gereken ancak açık kalan  bazı damar açıklıkları (PDA, fistül) ve lokalizasyon ya da genişliği bu yöntem için uygun olan bazı  kalp içi deliklerde (ASD, VSD) cerrahiye gerek kalmadan kapatılabilmektedir. 

Internatıonal Istanbul - Beylikdüzü Çocuk Kardiyolojisi Doktorları