TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ Beslenme ve Diyet

Kronik hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisinden vejetaryen beslenmeye, çocukluktan yetişkinliğe kadar geniş bir alanda beslenme ve diyet danışmanlığı yapan Medicana International İstanbul Hastanesi Beslenme ve Diyet Ünitesi, sağlıklı ve ince kalmanın bilimsel yollarını hastalarına aktarmaktadır.

Sağlıklı bir yaşam sürmek için, hayatınızın her döneminde doğru ve dengeli beslenmeyle ilgili yeterli bilgiye sahip olmanız gerekir. Medicana International İstanbul Hastanesi Beslenme ve Diyet Ünitesi diyetisyenleri, bilimsel ve doğru bilgiye ulaşıldığında sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürülebileceği bilinciyle hizmet vermektedir.

Bugün, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmek için doğru beslenme bilgisine sahip olmanın önemi herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle, Beslenme ve Diyet Ünitesi’nde sağlığı koruyucu ve bazı durumlarda tedavi edici özellikte olan ‘kişiye özel beslenme programı’ uygulanır. Bölümün en önemli görevlerinden biri de katlarda yatan hastaların beslenme tedavilerinin yürütülmesi ve yatan hasta katlarında doktor ve/veya diyetisyen tarafından belirlenen beslenme tedavisi içerisinde yer alacak menülerin hazırlanmasıdır. Bütün bu aşamaları yürütürken diyetisyenler, hastanın tedavisine uygun olarak planlanan menünün, hastaya ulaşmasına kadar geçen süre içindeki tüm kontrolleri yapar. Gerektiğinde hastalara, hastanede kaldıkları süre içerisinde, evdeki beslenmeleri hakkında eğitim verip beslenme tedavilerini düzenler.

Günümüzde yaşam stilindeki değişikliklerin beslenme kültürümüze olan yansımalarıyla, obezite başta olmak üzere beslenme ile ilişkili birçok hastalık beraberinde gelmektedir. Kaliteli bir yaşam ve sağlığın sürdürülebilmesi için sağlıklı beslenme ilkelerinin kişilere kazandırılması esastır. Beslenme ve Diyet Bölümü uzmanlarımız danışanların tıbbi geçmişleri, kan değerleri,  beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzları ve vücut analiz sonuçlarına göre kişiye özel beslenme programlarını oluşturmakta ve takip etmektedirler.

Bölümümüzde, zayıflama ve kilo alma programlarının yanı sıra, hipertansiyon, kolesterol, metabolik sendrom, polikistik over sendromu, böbrek hastalıkları gibi hastalıklarda, çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi, yaşamın özel dönemlerine ait (hamilelik, emziklilik, menopoz vb. ) beslenme bilimindeki son gelişmeler doğrultusunda danışanlar bilgilendirilmekte, sağlıklı beslenme ilkelerinin yaşam stili haline getirilmesi için hizmet verilmektedir. Danışanların sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaşamlarına geçirmekle ilgili anlaşılır, pratik çözüm önerileri sunularak, zorlanmadan sağlıklı beslenme ilkelerini benimsemeleri sağlanmaktadır.

Internatıonal Istanbul - Beylikdüzü Beslenme ve Diyet Doktorları