ÖZELLİKLİ BRANŞLAR


+A A-

Medicana International İzmir Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanemizde Beyin Cerrahisinden Üroloji’ye, Kalp ve Damar Cerrahisinden Gastroenterolojiye kadar çok sayıda birim konumlanırken, bu birimlerin bir kısmı hemen, bir kısmı da çok kısa bir süre içinde hizmete girecektir.

Tüm tıbbi birimlerimiz için tıklayın.

Tümör Konseyi

Medicana International İzmir Hastanesi, multidisipliner tümör konseyi ile hastalıkları ele alır. Modern tıpta komplike hastalıkların tedavisinde konseyler oluşturulmaktadır. Bu yöntem başarılı tedavi oranını arttırmaktadır. Bu konseydeki görüşme ve tartışmalar hastalığın tüm boyutları ve en ince detayları ile ele alınmasının yanı sıra konseydeki tüm hekim ve uzmanlarının literatürdeki en güncel bilgilere ulaşmasını, uzmanlar arasındaki iletişimin gelişmesini sağlayarak tedavi şansını arttırmaktadır. Medicana International İzmir Hastanesi tümör konseylerinde tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi, patoloji, genel cerrahi hekimleri ve uzman radyologların yanı sıra ilgili branş doktorları da yer almaktadır.

Meme Sağlığı Merkezi

Meme sağlığı farkındalığının gelişmesi için hizmet veren Medicana International İzmir Hastanesi Meme Sağlığı Biriminde uzman hekim kadromuz, hastalığın tedavisi için multidisipliner bir yaklaşım ile hizmet verir.

İZMİR’DE ÖZEL HASTANEDE İLK KEZ ROBOTİK CERRAHİ  Da Vinci Teknolojisi

Da Vinci Robotik Cerrahi ya da diğer adıyla robot teknolojisi, tıp dünyasında cerrahinin ulaştığı en ileri teknolojidir ve başta ABD’deki önemli merkezler olmak üzere Türkiye’de de özellikle üroloji, kadın hastalıkları, genel cerrahi, KBB, göğüs cerrahisi, kalp cerrahisi ameliyatlarında kullanılmaktadır. Doktor ve hastaya sağladığı özel ayrıcalıklar ile ön plana çıkan teknoloji, bugün tüm dünyada özellikle kanserle mücadelede kullanılan en başarılı cerrahi yöntemlerden biri olma özelliğine sahiptir. Robotik cerrahi yönteminin ilki olan görüntüleme sistemi, laparoskopik cerrahi ilkesi ile çalışır. Hastanın vücudunun içinden görüntü kamera yardımı ile cerraha aktarılır. Da Vinci robotuyla gerçekleştirilecek ameliyat sırasında; hastanın yattığı masanın uzağında bulunan konsoldan ameliyat sahasının üç boyutlu görüntüsünü alan cerrah, parmaklarına taktığı algılayıcılarla robotun kollarını hareket ettirerek ameliyatı tamamlar.

Yoğun Bakım Hizmetleri

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin ve hasta yakınlarının bilgilendirileceği Eğitim Salonu da mevcut.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana International İzmir Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. 6 dilde hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.