+A A-

Medicana Konya Hastanesi Anadolu’nun En Büyük ve En Kapsamlı Özel Hastanesi

Medicana Konya Hastanesi, 28.250 m2 kapalı olmak üzere toplam 35 bin m2 alanı ile İç Anadolu’nun en büyük ve en kapsamlı, ülke çapında da kendinden söz edilen sayılı hastanelerinden biridir.

Medicana Konya Hastanesi tüm gelişmiş tıbbi imkanlar, uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihaz parkı ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunmaktadır. 6 yıldır verdiği hizmet ile de gurbetçi vatandaşlarımızın yoğun yaşamakta olduğu Avrupa ülkelerinin de çekim merkezi olma niteliğindedir. Bu yönüyle Medicana Konya Hastanesi Konya ve çevresinde sağlık turizmi alanında ön plana çıkan hastane konumundadır.

Medicana, KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Tıbbi alanda eğitim-öğretim, araştırma ve uygulama ihtiyacını karşılamak ve desteklemek üzere 2015 yılında KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afilliasyon protokolü imzalayan Medicana bugün 32 branşta 34 akademik hekim, 38 uzman hekim, 9 pratisyen, 1 diş, 1 psikolog, 2 diyetisyen, 243 sağlık ve 336 idari/destek personeli ile hizmet vermektedir.

Referans Hastane Konumunda

Medicana Konya Hastanesi, yapısal ve tıbbi açıdan en son teknolojiye uygun olarak planlanmıştır. Tüm tıbbi branşlarda hizmet veren hastanemiz, Medikal Onkoloji, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi, KBB, Çocuk Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin- Sinir ve Omurga Cerrahisi, Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon branşlarında Ankara ve İstanbul’la birlikte referans hastane konumuna gelmiştir. Medicana Tüp Bebek Merkezi 2013 yılından ve Medikal Onkoloji de Eylül 2014 yılından beri hizmet vermektedir.

Konya’ya dünya standartlarında sağlık hizmeti getiren Medicana Konya Hastanesi’nin projelendirilmesi ve inşası JCI kriterlerine göre yapılmış, teknoloji ve hastane mimarisinin son imkânları kullanılarak tasarlanmıştır.

Yoğun Bakım ve Yatak Kapasitesi İle En Kapsamlı Özel Hastane

Yoğun Bakım ve yatak kapasitesi ile en kapsamlı özel hastane konumunda olan Medicana, yoğun bakım ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerinde % 100 doluluk oranları ile tüm bölgenin ihtiyacına cevap vermektedir.

49 yataklı genel yoğun bakım, 7 yataklı kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım, 9 yataklı koroner yoğun bakım, 41 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile toplamda 106 yatak kapasiteli yoğun bakım üniteleri ve 39 gözlem yatağı ile hizmet vermektedir.

Tıbbi hizmetlerde; kalite, güvenlik, konfor ve mahremiyeti çok önemseyen Medicana Konya Hastanesi, tüm branşlarında uzmanlık ve donanım açısından dünya standartlarında, güncel medikal tedaviler ve bilimsel verilere uygun olarak akademik deneyimli tıbbi kadro ve ileri teknoloji ürünü tıbbi cihazlarla tüm tedavi işlemleri sağlanmaktadır.

Son sistemle donatılmış ameliyathanelerinde aynı anda birden fazla cerrahi işlemin yapılabileceği en son teknolojik donanımlar bulunmaktadır. İleri teknolojik alt yapısıyla BT, MR 1,5 Tesla, Mamografi, Koroner Anjiyografi Laboratuvarı, Kemik Dansitometresi, CR Röntgen Sistemi, Ultrasonografi, 4 boyutlu ultrasonografi gibi modern ve son teknolojik cihazlarla iç ve dış kalite kontrollerinin yapıldığı ve yüksek oranda doğru sonuç veren laboratuvar, görüntüleme üniteleri ve nükleer tıp uygulamaları ile hizmet vermektedir.

Konum

KONYA

Kapalı Alan

28.834 m2

Yatak Kapasitesi

223

Yoğun Bakım Yatak Kapasiteleri

Genel Yoğun Bakım               

49

KVC Yoğun Bakım

7

Koroner Yoğun Bakım

9

Yenidoğan Yoğun Bakım

41


Uzman - Akademik Kadro


Uzman Kadro: 38, Akademik Kadro: 34