TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA KONYA İç Hastalıkları

Günümüz modern tıbbında bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak İç Hastalıkları Birimi (Genel Dahiliye) kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla beraber erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin direkt çözüm merkezi olmaya devam etmektedir.
Medicana Konya Hastanesi Genel Dahiliye bölümleri; ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara, böbrek hastalığından karaciğer hastalıklarına kadar tüm sorunların başvuru ve çözüm merkezi olarak hizmet vermektedir.
Nefroloji, endokrinoloji, gastroenteroloji, göğüs hastalıkları, hematoloji, onkoloji, enfeksiyon hastalıkları, romatoloji, immunoloji-allerji, diabet, kardiyoloji gibi kendini hızla yenileyen yan dallar hep dahiliyenin içinden doğmuştur.
İç Hastalıkları Uzmanı tanısını koyduğu hastayı cerrahi tedavi gerektiği durumlarda genel cerrahi başta olmak üzere tüm cerrahi branşlara yönlendirmektedir.
İç Hastalıkları Bölümü; şeker hastalığı, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, romatizma hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, hormon hastalıkları ve şişmanlık gibi problemlerde başvurulan bir bölüm olarak hizmet vermektedir.