TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA KONYA Anestezi ve Reanimasyon

Medicana Konya Hastanemizde; ameliyat kararı verilmiş hastaların servis katına yatışı yapıldıktan sonra anestezi polikliniğinde doktorlarımız tarafından anestezi yöntemi açısından değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Muayene ve tetkiklerden sonra gerek görülürse konsültan hekimlerce değerlendirilmelerini takiben, hastaların anestezi risk değerlendirilmesi yapılır. Hasta bilgilendirilerek uygun anestezi yöntemi saptanır ve hastadan anestezi onayı alınır. Genel anestezi, rejyonel anestezi, periferik sinir blokları ve sedoanaljezi yöntemleri ameliyatlarımızda uygulanmaktadır.

Ameliyathanemiz her tür ameliyata olanak sağlayacak şekilde modern anestezi cihazları ve ekipmanlarıyla donatılmıştır. Hastalarımızın ve ameliyathane ekibinin güvenliği ve konforu için gerekli tüm önlemlere sahiptir. 

Ameliyat sonrası uyanma-derlenme odasına alınarak takip edilen hastalar, Anestezi Uzmanlarımızın kararına göre hemşire eşliğinde servis katına veya yoğun bakım servisine alınırlar.

Yoğun Bakım servislerimiz multidisipliner yöntemle, her türlü modern teknik alt yapı ve yetişmiş tecrübeli bir ekiple çalışmaktadır.

İhtiyaç duyulduğunda yoğun bakım servisindeki hastalarımıza diyaliz uygulanabilmektedir. Ayrıca acil durumlarda Mavi Kod sistemi ile Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı doktorlarımızın liderliğinde, Mavi Kod ekibi tarafından tüm hastalara hızlı ve organize bir şekilde müdahale edilmektedir.