TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA KONYA Yenidoğan Yoğun Bakım

Medicana Konya Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır. Güncel bilgiler ışığında, modern tıbbi donanımıyla bebekleri sağlıklı olarak ailelerine kavuşturmakta, ailelerin bilgilendirilmesinde ve eğitiminde gerekli kaynakları sağlamaktadır.

Medicana Konya Hastanemizde, kendi bebeklerimizin sorunları yanında başka merkezlerde doğup da hasta olan yenidoğanların da tedavi edildiği 29  yenidoğan  yatağı mevcuttur.

Ünitemizde her hastaya; küvöz, ventilatör ve tam monitörizasyon olanağı, modern yöntemler kullanabilen solunum cihazları, kan gazı ölçümü, kranial ultrasonografi cihazları ile konusunda tecrübeli doktor ve hemşire kadrosu ile 24 saat yakın takip olanağı sunmaktadır. 

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 24’üncü gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, diabetik annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere üst düzeyde bakım sağlamaktadır. Küçük hastalarına gerekli olan tüm tıbbi ve cerrahi hizmetleri sunan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, hastanenin yanı sıra Türkiye’de ve komşu ülkelerde yoğun bakım ihtiyacı duyan tüm yeni doğan bebeklere sağlık hizmeti sağlamaktadır. Bu amaçla hava ve kara ambulans sistemleri ile işbirliği içinde hizmet verilmektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi) gibi ileri 3. basamak yeni doğan uygulamaları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Konya Yenidoğan Yoğun Bakım Doktorları