TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA KONYA Tıbbi Biyokimya

Laboratuvar

Son çeyrek yüzyıl, insanlık tarihinin çok küçük bir dilimi olmasına karşın, tıbbi sahada kaydedilen ilerlemeler ve bilgi birikimi, tüm tarih boyunca sağlanan tıbbi gelişmenin oldukça önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Tıpta yaşanan bu baş döndürücü gelişmelerin önemli bir kısmı, klinik laboratuvar alanında meydana gelmiş ve günümüzde” Tanıya dayalı laboratuvar ‘’kavramının doğmasına neden olmuştur. Buna göre, bir hastalığın tanısı ve tedavisinin izlenmesinde, klinik verilerin yanı sıra objektif laboratuvar verilerinin de destekleyici ve doğrulayıcı olarak, sistematik bir biçimde kullanılması söz konusudur.

Gelişmiş ülkelerde en iyi örneklerini gördüğümüz tıbbi uygulamalarda, yetenek ve olanakları artmış laboratuvarın, bilgili ve gelişmeleri iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Medicana Konya Hastanesi’nin Klinik Laboratuvarları, söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini arttırmak üzere Hastane laboratuvarı Kalite Kontrol Programı dahilinde yer alan kalite belirteçleri, aylık olarak izlenmektedir. Bu çalışma Klinik Laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası incelemeleri takip etmeyi sağlamaktadır.

Kendisine, gerek hastane içinden, gerekse hastane dışından müracaat eden hastaların, tanı ve tedavi izlemelerinde ihtiyaç duyulan laboratuvar testlerini, mümkün olan en yüksek doğrulukta, en hızlı ve makul bir fiyata yaparak, hastaların ve testleri isteyen hekimlerin beklentilerinin her zaman önünde ve her zaman tatmin ve memnun edici bir hizmet sunmayı amaçlamıştır.

Laboratuvar çalışanları ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır. Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile Klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Biyokimya Laboratuarı

Mikrobiyoloji Laboratuarı

Konya Tıbbi Biyokimya Doktorları