TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA KONYA Beslenme ve Diyet

Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Toplumda genellikle beslenme bir hastalık oluşması durumunda dikkat edilecek bir kavram olarak görülmektedir. Fakat yapılan araştırmalarda bireysel diyet ve sağlık uygulamalarının düzeltilmesi, önlenebilir hastalıkları, sakatlıkları ve erken ölümleri azaltmaktadır. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan, bazılarında ise dolaylı nedendir. Bu yüzden Medicana Konya Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü; beslenme ve diyet üzerine kapsamlı hastalıklarda bireye özgü diyet programları ve beslenme eğitimleri konularında hizmet vermektedir.

Medicana Konya Hastanesi diyetisyenleri danışanların tıbbi geçmişlerini, kan değerleri, beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzları ve vücut analiz sonuçlarına göre kişiye özel beslenme programı oluşturmakta ve takip etmektedirler. 

Zayıflama ve kilo alma programlarının yanı sıra;

Hipertansiyon,

Kolesterol,

Metabolik sendrom,

Polikistikover sendromu,

Böbrek hastalıkları gibi rahatsızlıklarda çocuk beslenmesi,

Sporcu beslenmesi,

Yaşamın özel dönemlerine ait (hamilelik, emziklilik, menapoz vb.) beslenme bilimindeki son gelişmeler doğrultusunda danışanlar bilgilendirilmekte, sağlıklı beslenme ilkelerinin yaşam stili haline getirilmesi için hizmet verilmektedir. Bunun yanı sıra besinlere karşı duyarlılık da araştırılmaktadır. (Besin intoleransı testleri)

Danışanların sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaşamlarına geçirmekle ilgili anlaşılır, pratik çözüm önerileri sunularak, zorlanmadan sağlıklı beslenme ilkelerini benimsemeleri sağlanmaktadır.

Konya Beslenme ve Diyet Doktorları