KURUMSAL HABERLER


+A A-
Dr. Emrah Kan : "Bu dönem kontakt lens kullanımına ara verilmeli"

Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Emrah Kan, korona virüs döneminde kontakt lens (KL) kullanıcılarının gözlerini normal bir insana göre daha fazla ellediğini söyleyerek, “Virüsün göz yoluyla da bulaşması olası olduğundan bu dönem boyunca kontakt lens kullanımlarına ara verilmesi daha doğru bir seçenek olacaktır” dedi.

21.04.2020
Korona günlerinde KOAH ve astım hastaları ilaçlarını kesmemeli

Tüm dünyaya yayılan yeni korona virüsü (Kovid-19), başta kronik akciğer hastaları olmak üzere birçok kişiyi tehdit ediyor.

21.04.2020
Uzm. Dr. Melek Küçük: “Elleri dezenfekteden sonra nemlendirici kullanın”

Dermatoloji bölümünden Uzm. Dr. Melek Küçük, “Ellerimizi sık yıkadığımızda sabun deterjan ve dezenfektanlar ellerimizin koruyucu bariyer tabakasını bozar. Bunu önlemenin yolu ellerimizi yıkadıktan sonra yağ bazlı nemlendirici ile nemlendirmemiz olacaktır” dedi.

21.04.2020
Şeker hastalarına 'korona virüsü' uyarısı

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Feyzi Gökosmanoğlu, "Korona virüsü enfeksiyonu en ağır diyabetik hastalarda seyrediyor.

21.04.2020
Bazı Gıdalar Kan Değerlerinizi Düşürebilir

Medicana Samsun Hastanesi Hematoloji Bölümünden Doç Dr. Burak Uz ; Beslenme ile Kan Değerleri arasındaki ilişkiden bahsetti;

28.03.2018
Hamilelikte Kiloya Dikkat!

Hamilelikte bel ağrısı ve bel fıtığından uzak durmak için kiloya dikkat edilmesi şart! Medicana Samsun Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Hatice Yağmurkaya Balkay, hamilelerde bel ağrısı ve bel fıtığıyla ilgili bilgiler verdi.

10.10.2011
Medicana Samsun Hastanesi kapılarını açtı

Medicana Samsun Hastanesi 8 Ağustos 2011 Pazartesi günü hizmete girdi.

09.08.2011